Proč Halina Pawlowská přestala počítat před spaním milence?
Zdroj: herminapress

Proč Halina Pawlowská přestala počítat před spaním milence?

Vytvořeno dne 11.10.2021

Halina Pawlowská, spisovatelka, která nyní vydává svou 33. knihu, přiznala problémy s nespavostí i to, proč píše čím dál pomaleji a kde se vzala její obsese v nákupu přikrývek.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„Když někdo chce psát, musí mít sicflajš, nevěřím hubeným spisovatelkám, protože to se musí vysedět. Sicflajš já mám, v tom není problém, ale problém je si říct, že tu mysl musím použít. Musím to vymyslet a rukama to tam dostat. A začít, přinutit se, neříkat si, že je lepší jenom sedět na terase a čumět ven. Tahle fáze je pro mě tak komplikovaná. A pak už nemám ani radost z toho čumění na terase, protože jsem vynervovaná z toho, že mám psát. Já pak píšu už ze strachu,“ přiznává spisovatelka, které právě vychází nová kniha s názvem Milý Bene.

„Je třiatřicátá. Viewegh jich má víc. Já s ním nesoutěžím, ale moje vydavatelka asi ano. Na Viewegha ztrácím asi 8 knih. Pro mě jsou uzávěrky takové orientační a oni už s tím počítají. Myslím si, že mi ty termíny už kladou s tím, že vědí, že to bude jindy. Já je ale občas převezu tím, že moje prodleva je ještě větší,“ směje se Pawlowská, která by se mimo psaní již mohla živit prodejem dek, má jich doma nepočítaně. „Pořád kupuju deky. Jakmile vidím někde deku, jdu po ní. A když nemůžu usnout, tak je počítám. Nepočítám ovečky, to je nudné, zkoušela jsem počítat milence, to si nemůžu vzpomenout, tak jdu po dekách,“ říká Pawlowská, která je ráda, když se jí podaří usnout před třetí ráno. „S dcerou se scházíme kolem půlnoci, na něco se díváme, většinou na nějakou pitomost. Protože si myslím, že je pro mě zdravé jít ve tři čtvrtě na dvě do postele, abych mohla tak ve tři usnout. Přečtu kousek nějaké knížky, pak počítám deky, pak prášek a spím,“ popisuje svůj noční režim spisovatelka v 7pádech Honzy Dědka.

Proč v pubertě utíkala z domu? I o tom bude její rozhovor v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 21.35 na Primě.