Proč nesměla Daniela Kolářová hrát s Jaromírem Hanzlíkem?
Zdroj: herminapress

Proč nesměla Daniela Kolářová hrát s Jaromírem Hanzlíkem?

Vytvořeno dne 08.03.2022

 

Herečka Daniela Kolářová prozradila, proč za normalizace dostala hereckou stopku, zavzpomínala na začátky po boku Jaromíra Hanzlíka i na to, proč zásadně nezasahuje do scénářů Zdeňka Svěráka.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

Zatímco v poslední době vídáme ve filmech Kolářovou po boku právě Svěráka, v začátcích své kariéry byla hereckou partnerkou Jaromíra Hanzlíka, s nímž ji mnozí spojují i soukromě. Životní partnerství ale nikdy ani jeden nepotvrdil.

„S Jardou (Hanzlíkem – pozn.) jsme byli partneři v Divadle na Vinohradech. Tehdy jsem po absolvování DAMU působila v libeňském Divadle S. K. Neumanna, dnes Pod Palmovkou. Jarda působil na Vinohradech, ale tam k němu neměli partnerku věkově, byl v tom souboru benjamínek. Pan režisér Dudek mi nabídl hostování na Vinohradech, pak jsem tam dostala angažmá. A z divadelní práce se to přeneslo do televize a do filmu,“ vysvětlila, kde vznikl nápad dát je dohromady.

Vše ale utnula politická stopka. A Kolářová dodnes nezná její skutečný důvod. „Já ani dnes nechci vědět, jaký to mělo důvod, ale prostě jednoho krásného dne jsem nedostala pozvání ani do televize, ani do rozhlasu a v divadle jsem jen dohrávala role z minula. Měla jsem tři roky distanc. Když jsem o tom zpětně uvažovala, mohlo to být i proto, že jsem tehdy nevstoupila do KSČ,“ uvažuje Kolářová s tím, že to však mohlo mít i jiný důvod. „Po porodu druhého syna jsem musela jít na gynekologickou operaci, myslela jsem, že to bude o prázdninách, ale z té gynekologie mi řekli, že tam musím nastoupit v květnu, protože v létě budou malovat. A divadlo jelo do Moskvy hostovat – a já jsem řekla, že nemůžu, protože jdu na operaci. Tak jestli to bylo proto…? Nevím. Prostě nás s Hanzlíkem, jak já říkám, rozsadili a nesměli jsme spolu být obsazovaní. Uměle to skončilo. Až po pár letech jsem dostala nabídku na film Na samotě u lesa ke Zdeňku Svěrákovi,“ dodala Kolářová.

A právě s ním zazáří i v novém filmu Betlémské světlo. Moc milá na něj v roli jeho manželky ale nebude. „Jaké si to napsal, takové to má. Zdeněk, pokud je to jeho scénář, si to hlídá, protože to má přesně vypointované, a když to někdo naruší svým vtipem, zbourá to. Nejen slovně, ale i situačně,“ vysvětlila, proč si jeho scénáře raději neupravuje. Celý rozhovor sledujte dnes v 7 pádech Honzy Dědka.