Producent František Janeček jede dál! Do penze se rozhodně nechystá
Zdroj: herminapress

Producent František Janeček jede dál! Do penze se rozhodně nechystá

Vytvořeno dne 15.09.2020

Včera oslavil narozeniny. Žádné půlkulaté natož kulatiny, ale oslavil s obří partou přátel na mejdanu pětadvacet let od založení agentury Goja, pětačtyřicetiny vzniku skupiny Kroky a své zanedbatelné jubileum, kdy si připomněl, že je mu šestasedmdesát let. Prostě skladatel a producent František Janeček si včerejší noc užil. Přijímal gratulace, dárky a bavil se svými kamarády.

„Do penze se rozhodně nechystám. Je fakt, že jedna věc jsou plány a druhá realita. Co bude dál, je otázka. Dneska je těžké něco plánovat, protože se pohybujeme v divném covidu a divném zdravotním prostředí. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet. To, co dělám já, to znamená anglosaskou provenienci, velký kusy, to vyžaduje velkou přípravu, to se nedá zbouchat za pár dní. My začínáme divadelní sezonu příští sobotu a doufám, že všechno dopadne dobře. Dneska jsem tu a bavím se, za týden bych byl rád, kdyby se bavili diváci. A samozřejmě chystáme další projekty, ale konkrétně o nich zatím nechci mluvit. Uvidíme, jak půjde život dál,“ nechal se slyšet oslavenec.
Jak jinak, ke všem jubileím přišel popřát i Michal David, spoluzakladatel legendární skupiny Kroky, s manželkou. „No, je to hodně let, co jsme se dali dohromady a vznikla tahle parta. Bohužel, ta doba je pryč a nedovedu si představit, že bychom začali zase vystupovat. Je to hezká vzpomínka, ale mi jí na koncertech pořád oživujeme. Vydali jsme cédéčka a dyvídyčka , kde jsou skoro všechny naše krokovské písničky, takže kdo nás chce slyšet, tak si ty pecky najde,“ řekl Michal, osvěžil se dvojkou vínka o odešel opět na oslavu.

Vyjmenovávat všechny, kdo přišli Františkovi popřát by bylo nošením dříví do lesa.

Prostě na mejdan dorazila většina Janečkových přátel. „Já jsem sice nehrál v žádném Františkově díle, které prezentoval, ale znám ho dobře. Byl kdysi mým pacientem, já jsem ho operoval, takže nejsem pěvec, ale operatér. Hrabal jsem se před řadou let v jeho srdci a od těch dob jsme kamarády. Mám rád muzikály, které u nás uváděl a věřím, že ještě dlouho uvádět bude, takže na téhle party jsme nemohli chybět,“ svěřil jeden z hostů, známý kardiochirurg Jan Pirk.

„Skvělá party pro skvělého člověka. Vymýšlely jsme dárek a nakonec zvolily potřebnou věc, tedy jak jste viděli samé potřebné věci v atraktivním obalu. Když si František otevře tuhle naší bombu, najde tak nejen chutný nápoj, ale i cigarety a vše, co je potřebné pro příjemné chvíle,“ svěřila se Natálka Grossová, která dorazila na večírek s rodinnou suitou.

A podobných pozorností dostal František Janeček od svých přátel více než dost. Dárky ovšem nebyly, jak řekl, to podstatné, hlavní bylo to, že na akci dorazili všichni, které má rád.