Zdeněk Zelenka: Když mi měnili kyčel, psal jsem Lásku nebeskou
Zdroj: herminapress

Zdeněk Zelenka: Když mi měnili kyčel, psal jsem Lásku nebeskou

Vytvořeno dne 15.09.2020

Je dobře, že jsme každý trochu jiný. Na někoho padne bacil, huntuje ho choroba nebo se nechá „hýčkat“ lékaři a sestřičkami ve zdravotnickém zařízení, jiný se s podobnými neduhy pere a třeba nemocniční postel si změní v tvůrčí dílnu. A to je přesně případ scénáristy a režiséra Zdeňka Zelenky.
„Dostal jsem zhruba před třičtvrtě rokem nabídku od producenta Oldřicha Lichtenberga napsat muzikál s písničkami Waldemara Matušky. Jenže…, jenže jsem se chystal na operaci kyčle, ovšem protože jsem si nedovedl představit, že budu dva měsíce jen koukat do stropu a navíc šlo o atraktivní téma, moc jsem se nerozpakoval a kývl. Během té doby, co jsem se léčil a měnili mi kus těla jsem se tedy pustil do práce a je hotovo. Láska nebeská, jak se muzikál jmenuje, bude mít premiéru 28. ledna a zkoušet začneme začátkem listopadu. Stvořil jsem snad dílo, kdy diváci budou možná potřebovat kapesníky, protože během příběhu uroní slzu nebo se budou nezřízeně smát. Byl bych rád, kdyby to byl prostě veselý doják, ale víc už neřeknu. Přijďte se v lednu podívat,“ prozradil na tiskovce ke zmíněné muzikálové novince Zelenka.

V chystaném představení se autorovi i produkci podařilo dát do kupy skvělou herecko-pěveckou partičku.

Na jevišti Divadla Broadway se mj. představí Petr Ryšavý, Vojta Drahokoupil, Jan Kopečný, Milan Peroutka, Peter Pecha, Ondřej Bábor, Josef Vágner, Jan Čenský Martin Dejdar, Pepa Vojtek a z dam Hanka Křížková, Dita Hořínková, Linda Finková, Sandra Pogodová, Miluše Bittnerová a mnoho dalších.

„Musím přiznat, že já si lásku nebeskou v současné době prožívám i v soukromí, takže mám natrénováno a ani vteřinu jsem neváhal, jít i do Lásky na jevišti. Navíc Waldemar Matuška byl pan zpěvák, člověk, kterého jsem měl a mám rád, takže nebylo, co řešit,“ uvedl další z plejády účinkujících Bohuš Matuš.

Na tiskovku dorazila i „ogypsovaná“ Karolina Gudasová. „Chybička se vloudila. Když jsem mířila k autu, noha se mi zvrtla a zlomenina byla na světě. Ovšem to není žádný problém. Normálně hraju a tady jsem nechtěla chybět. Na Lásku nebeskou se těším a doufám, že až začneme zkoušet, tak budu už bez téhle okrasy a užiju si to určitě parádní představení,“ nechala se slyšet Karolina.

 

 

 

 

Default User Image
Anonym, 16.09.2020 13:13
Po operaci kyčle se zotavuji a mohu doporučit Krétu jih V současné době je to to nejlepší co jsem mohla udělat a to mi bude 80 let