Redl, Merta, Hrubý, Fencl: Kde potkáte tuto hvězdnou sestavu?
Zdroj: Se svolením produkce koncertu

Redl, Merta, Hrubý, Fencl: Kde potkáte tuto hvězdnou sestavu?

Vytvořeno dne 03.10.2022

 

Ojedinělé koncerty legendárních muzikantů a jejich doprovodných těles se odehrají na konci října. Nejprve vystoupí s hodinovým blokem písničkářská ikona Vladimír Merta s fenomenálním houslistou Janem Hrubým a o generaci mladším klavíristou Ondřejem Fenclem. Druhou, delší část večera pak obstará moravský bard Vlasta Redl se svou famózní doprovodnou kapelou nabitou předními česko-slovenskými instrumentalisty.

Jak Redl, tak Merta s Hrubým představují na české scéně ojedinělé solitéry, nezaměnitelné stavební kameny zdejšího muzicírování, od nichž zhusta berou generace následovníků. Pódium spolu za celá desetiletí nesdíleli, stalo se až při čtyřech povedených loňských koncertech, letos na Prázdninách v Telči... a konečně v rámci chystané podzimní série.

"Je pravděpodobné, že během druhé části večera dojde k nejednomu prolnutí," odpověděl strůjce projektu, klavírista Ondřej Fencl na otázku, zda si zahrají všichni společně. "K tomu je právě dobrá delší šňůra, kde se všechno propojí nejen na jevišti, ale i pak v hospodě a na cestách... Husličky a Chtít chytit vítr v jednom koncertě? Asi nejen pro mě hudební svátek."

Program turné: ,21.10. Opava, kino Odboj, 22.10. Veselí nad Moravou, KD, 23.10. Rýmařov, SVČ, velký sál, 24.10. Svitavy, Fabrika, 25.10. Hradec Králové, Adalbertinum, 26.10. Trutnov, Uffo