Pavel Vítek se zranil na svém narozeninovém koncertu. Přesto je z plné Lucerny nadšený
Zdroj: herminapress

Pavel Vítek se zranil na svém narozeninovém koncertu. Přesto je z plné Lucerny nadšený

Vytvořeno dne 01.10.2022

 

Koncert k 60. narozeninám zpěváka Pavla Vítka byl pořádný adrenalin. Narvaná Lucerna, hvězdní hosté, televizní kamery a mezi tím Pavel Vítek. Není proto divu, že čerstvý šedesátník měnil kostýmy v poklusu. Při jednom takovém bohužel upadl a nepěkně si poranil prsty.

„To se stane. Posledních šest písní jsem musel ruku krýt před diváky a kamerami. V zákulisí mi vždycky zdravotníci prsty převázali, bylo to plošné zranění a crčela z toho krev. Ale já jsem kluk do nepohody, vždyť při práci kolem baráku se také kolikrát zraním. Už to nebolí. Naštěstí to byla jediná nepříjemnost, která se na koncertě stala,“ uvedl pro Aplausin.cz Pavel Vítek.

Na pódiu Lucerny se vystřídaly osobnosti, které prošly zpěvákovým životem za 37 let jeho kariéry. Spolužačka Veronika Žilková připomněla jejich společné absolventské představení Švanda Dudák, Regina Rázlová prozradila, co si, coby pedagožka, u svého žáka Pavla Vítka tenkrát poznamenala,  s Josefem Zímou vzpomínali na účinkování v pohádce Plaváček a pak si vystřihli duet Blues pro tebe. Společné písničky zazpívané s Danielem Hůlkou, Jitkou Zelenkovou, Helenou Vondráčkovou, Sabinou Rojkovou, Monikou Absolonovou, Adélou Gondíkovou se plné Lucerně hodně líbily. Při závěrečné společné gratulaci nesměl chybět dort od cukráře Josefa Maršálka.

„Na ten dort jsme se v zákulisí všichni vrhli. Já jsem celý den pořádně nejedl, adrenalin na jevišti, ještě navíc to zranění, potřeboval jsem dodat tělu energii. Ale shodli jsme se, jak bylo fajn, že jsme se mohli všichni takto vidět. Navíc i v hledišti, kam jsem dohlédl, seděli moji známí a kolegové,“ řekl Pavel Vítek.

Pavel Vítek si v Lucerně opět ověřil, jak ho zpívání moc baví. A jaké má štěstí, že se této profesi může věnovat. Zajímalo nás, jaké bylo ráno čerstvého šedesátníka po úspěšném koncertě. „Po náročném, několikadenním zkoušení a koncertě jsem spal opravdu tvrdě. Ráno jsem se probudil a měl jsem hezký pocit. Chodí mi desítky vzkazů, textovek a gratulací a těší mě, kolik, lidí si na mne vzpomnělo. Mám plný pokoj nádherných kytek a plnou předsíň dárků. Akorát nebyl ten mejdan. Ale to napravím a se svými kamarády to postupně oslavím,“ usmíval se Pavel Vítek, který se podle svých slov nerad ohlíží dozadu. Radši se těší na to, co hezkého ho čeká. „U Supraphonu mi vychází jubilejní kompilace toho, co se mi za 37 let kariéry povedlo. To je snad jediné ohlédnutí. Spíš se těším na to, že za pár dní vychází už druhé album 4 Tenorů. A přiznám se, že 4 Tenoři je cesta, po které nyní kráčím. Jsem rád, že mi osud přihrál do cesty čerstvý vítr. Máme Zlatou desku a budeme mít i Platinovou. Je to motivující.“

Kdo z fanoušků a fanynek se nedostal do Lucerny na narozeninový koncert Pavla Vítka, nemusí zoufat. 29. října ho uvidí na ČT1.