Richard Krajčo o své roli Macury v seriálu Iveta: Nikdy jsem nedostal tak bouřlivé reakce a tak nenávistné zprávy
Zdroj: herminapress

Richard Krajčo o své roli Macury v seriálu Iveta: Nikdy jsem nedostal tak bouřlivé reakce a tak nenávistné zprávy

Vytvořeno dne 02.02.2024

Příběh poslední série seriálu Iveta diváky tentokrát zavede do období, kdy se život zpěvačky Ivety Bartošové dramaticky proměnil. Zdá se, že vyprodané haly a profesní vavříny jsou minulostí. Iveta Bartošová navíc vede soudní při o milovaného syna Artura. 

Poslední klapka Ivety padla v kulturním centru v Turnově, kde se natáčely scény z jejího svitavského koncertu. „Byl to koncert, který se Ivetě moc povedl. Cítila náběh na svůj comeback, měla narvaný sál a opravdu jí to sedlo,“ říká scenárista a režisér Michal Samir, který prací na sérii strávil sedm let života. „Na začátku jsme byli všichni nadšení, že se to děje, že máme tu příležitost. A najednou je tu už třetí série, která je o naději. Asi to bude znít trochu nadneseně, ale já – stejně jako Iveta – prožívám věci trochu víc, než je možná dobře, a proto jsme se spolu myslím trochu hledali.“

Novými aktéry v poslední řadě Ivety budou mj. David Prachař, který ztvární roli Ivetina manžela Josefa Rychtáře, a Richard Krajčo. Ten má roli Ivetina oddaného fanouška Zdeňka Macury.

Richard Krajčo ke svému obsazení říká: „Já jsem si to všechno pročetl, prošel jsem si Macurovy aféry a přístup k celé té situaci a tomu, co se tehdy dělo, a uchopil jsem to tak nějak po svém. Možná, že jsem Michala Samira trochu překvapil, protože když jsme točili první scénu, on je v tom takový svobodný, tak mi řekl, že ‚my na začátku nezkoušíme, pusť to tam a uvidíme‘. A já jsem to tam ‚pustil‘, na což mi odvětil, že je to trochu jiné, než si představoval, ale vlastně se mu to líbí. Moc jsem se těšil na natáčení s Davidem Prachařem, známe se už z Národního divadla z Richarda III. Já hrál Richarda a on mi dělal Buckinghama, takže jsme parťáci a máme se rádi.“ 

A jaké byly reakce na Krajčovo obsazení? „Já jsem v životě zažil asi tři velké veřejné hejty. Ten poslední byl kvůli kabelce a kovbojským botám na Českém slavíkovi a ten předposlední kvůli Zdeňku Macurovi. Musím říct, že jsem nikdy nedostal tak bouřlivé reakce a tak nenávistné zprávy na to, že něco dělám, jako v tomhle případě. Což mě zaskočilo. Tady, nejspíše jak je ta kauza stále trošku živá a nějak se všech dotýká, by byli někteří asi raději, kdyby se to vůbec neobjevilo. Takže jsem sám zvědavý. Zdeňka Macuru jsem pojal tak, jak jsem ho nacítil, protože si myslím, že zajímavé na tom příběhu je hlavně to, že neexistuje černá a bílá. Mám za to, že tam každý nese nějaký podíl viny. Myslím, že Zdeněk Macura měl Ivetu rád, a to je to, co jsem tam chtěl dostat. Kam je život v tom příběhu zavál, je druhá věc,“ dodává Krajčo.

V minisérii se dále objeví Filip Rajmont jako někdejší král bulvárních médií Pavel Novotný se svou podřízenou novinářkou a také Ivetinou kamarádkou Gabi v podání Zuzany Zlatohlávkové. Jana Stryková ztvární Gabininu zásadní konkurenci, bulvární novinářku Simonu. V roli Ivetiny maminky Svatavy Bartošové se vrátí Alena Mihulová.