Další díly seriálu o Ivetě Bartošové raději už ne. Mrazivá pravda stejně zůstane skryta
Zdroj: herminapress

Další díly seriálu o Ivetě Bartošové raději už ne. Mrazivá pravda stejně zůstane skryta

Vytvořeno dne 17.05.2022

Hned na začátek této glosy budiž řečeno, že zfilmované příběhy o slavných lidech budou vždy předmětem dohadů, jak pravdivě je jejich život odvyprávěn a kolik nového se podařilo tvůrcům od smrti té které osobnosti vypátrat.

Fanoušci Ivety Bartošové budou u seriálu jistě slzet, mnohým pak bude seriál tak říkajíc jedno. Faktem zůstává, že počátek kariéry Ivety Barošové, který seriál popisuje, byl více měně prost mnoha pozdějších osobních či uměleckých excesů. Přesto se však objevily názory pamětníků, že mnohé je v příběhu vykresleno příliš růžově. Snad proto dostali tvůrci povolení k natáčení.  Režisér Michal Samir se dal slyšet, že další díly o životě Ivety Bartošové budou následovat. Budiž, ale raději snad ne. Nicméně si dovoluji odhadnout, že mnohé z jejího života bude zamlčeno. Syrová pravda bude (možná i právně) navždy ukryta v paměti několika málo lidí, včetně producentů, novinářů a fotografů.

Od třídílné filmové série o začátcích zpěvačky Ivety Bartošové se čekalo mnohé. Odvyprávět její příběh postavil před tvůrce určitě ohromnou výzvu spočívající nejen v samotném scénáři, či výběru hlavních postav, ale také ve faktu, zdali jim žijící členové její rodiny poskytnou povolení k natáčení.  Ve dvou bodech slavili tvůrci úspěch. Povolení k natáčení dostali a budiž poznamenáno, že také výběr hlavních postav se vcelku zdařil. Anna Fialová se nemá za co stydět. Hlavní part odehrála bez ztráty květinky. Vojta Vodochodský, až neuvěřitelně podobený Petru Sepešimu hrál tak dobře, jak mu scénář „povolil“. Nakonec Anna Fialová stejně tak. Ostatní postavy nasadili hereckou šarži přizpůsobenou vlastnostem jednotlivých postav. Pochválit lze také dobové reálie, které alespoň trochu pomohly příběhu samotnému.  

Kamenem úrazu se ovšem stal scénář samotný. Pracoval-li na něm režisér Michal Samir celých pět let, je záhadou, proč se divák dozvěděl jen vcelku známá fakta, „přežvýkaná“ v mnoha novinových článcích, či dříve vydaných knihách o Ivetě Bartošové. Snad je možné si všimnou snahy vykreslit pocity mladé dívky, vržené do tvrdé reality tehdejšího hudebního průmyslu a s nadsázkou řečeno „útoky“ protřelých vlčáků, kteří v té době hýbali českou populární hudbou. Anna Fialová tyhle pasáže zahrála na jedničku a dobře vykresluje také Ivetinu tvrdohlavost a cílevědomost. To je ovšem asi tak vše. Zbytek scénáře (jak výše uvedeno) více méně popisuje známá fakta, které oddělují příkladně nezajímavé obědové pasáže, jízdy autem zpestřené pojídáním řízků atd.

Snad jako v případě Lídy Baarové (nesrovnávám s Ivetou Bartošovou!) se po nějaké době objeví někdo jako Stanislav Mottl, který díky svému charisma vyzpovídá pamětníky a ukáže spíše dokumentem, jaký byl skutečný příběh zpěvačky Ivety Bartošové. Možná nebudeme dlouho čekat.

Poznámka pro inspiraci: Srovnejte příkladně knihy: Karel Gott -  Má cesta za štěstím, kterou psal zpěvák sám a následně knihu Pavla Klusáka - Gott: Československý příběh. V některých momentech budete překvapeni.

 

 

 

Default User Image
Winka , 18.05.2022 03:46
Už jsem se lekla, že nebude žádný šťoural, který v životě nic nedokázal, tak tu vnucuje svoje žvásty. Žil jste vůbec v té době? Pamatuji si začátky Ivety. Je pravda, že ze začátku po smrti Petra jsme jí viděli jako tonoucí stébla, když po odmlce začala sólovou dráhu. Měla velkou konkurenci. A dokázala to být na předních místech. Viděla jsem oba díly. Druhý mě moc nebral. Ale ta atmosféra s těma řízkama mě pobavila, neboť takto jsme je jedli v autě i my ? Byla jsem na jedné soutěži a můj otec, který mě tam vezl, také jedl řízek, ale venku na lavičce. Haňte sebe a někdy si to po sobě přečtěte.
Default User Image
montisan, 18.05.2022 08:08
Seriál Iveta by mohl mít tisíce dílů jako Ulice! Chtěl bych viděz A ničku Fialovou nahou jjak jí balí do alobalu, aby ji nezaměřili UFouni najatý Brzobohatým -Šteidlem, nebo na pláži v plavkách naruby při útěku před Rychtářem do Itálie. Kdo by heál Macuru a kdo hraběte Marticciho? A kdo Rychtáře?
Default User Image
Magdy, 18.05.2022 15:12
sepeši nebyl vizáží žádný zázrak, ale VV tuplem ne a ještě je za debila.. nvm nakolik to jsou fakta (nechce se mi věřit) že by sepeši, navíc neznámej, byl takovej debil a "myslel" si že on ví, on zná.. navíc by bylo zajímavý vědět, co je autorova licence a co realita, nejen krz sepešiho, ale třeba se četl, že sepeši na ivetu čekal pod ocasem a tady ne.. vondráček je taky dílo a měla platit nájem? z čeho? a sepeši nemá v Praze svůj nájem? no prostě divný.. jediný s čím souhlasim že jelimánci jsou děs, ale děs mi přijde seriál i recenze, navíc je to dle mě spíš fikce než dle reality, tak nic, tak zas zitra
Default User Image
magdy, 18.05.2022 15:20
mmchmd v čem přesně vystihuje ivetinu tvrdohlavost a cílevědomost? mmj když zrovna kvůli jelimánkům na ní VV ječí že musí bezpodmínečně stát při něm a ona submisivně a snad i se strachem souhlasí? dvojku sem ještě celou neviděl, ale pochybuju že tam, nezbývá mi mnoho, bude moment že by byla TaC.. snad jedině v tom že od debila, jak je tady PS prezentován, by necílevědomá okamžitě zdrhla, ale to je tak jediný
Default User Image
Omen, 11.10.2022 04:45
.....,,nezbývá mi mnoho, bude moment že by byla TaC.. "

Co minite Vasim nesrozumitelnym chaotickym vyse citovanym textem např. TaC...?
Default User Image
Bohumila Masopustová, 19.05.2022 12:13
Bylo mi velmi smutno když zemřela,. Díky seriálu si jí můžu připomenout a mít ji jako citlivou a křehkou osobnost, která by měla být v dobrém vykreslena i když něco není v pravda.