Rok po smrti Hany Zagorové vychází sběratelský unikát. Představil ho Štefan Margita
Zdroj: herminapress

Rok po smrti Hany Zagorové vychází sběratelský unikát. Představil ho Štefan Margita

Vytvořeno dne 25.08.2023

Manžel Hany Zagorové Štefan Margita osobně představil sběratelskou bankovku, která byla vydaná na počest české nejprodávanější zpěvačky všech dob. Vychází právě rok od toho, kdy navždy odešla do hudebního nebe.

"Pokud to Hanka vidí, má určitě z toho radost. Neváhal jsem ani minutu, když jsem se dozvěděl o projektu Jitky Větrovské z VDN. Pamětní bankovku dělali už pro Martu Kubišovou, Jaromíra Jágra, má ji také Václav Havel a nyní Hanka. Je to důkaz, jak byla Hanka moc populární," uvedl Štefan Margita.

Grafického zpracování pamětního listu v ceninovém designu se ujal grafik Státní tiskárny cenin pan Michal Šindelář ve spolupráci s Františkem Dvořákem. Líci pamětního listu dominuje portrét Hany Zagorové od významného českého grafika a rytce Václava Fajta. Ten je zasazen v růžích, které Hanka milovala. Dále na přední straně naleznete symbol desky, který je aplikován horkou ražbou. Na rubu pamětní bankovky určitě stojí za povšimnutí ochranný prvek, a to text z mikropísma, ve kterém jsou vypsány texty z Hančiných písní. Pamětní list v podobě bankovky je vydán v limitovaném množství 10 000 kusů v sériích H, A, N, K, A po 2000 kusech.

"Pamětní bankovku má doma a každý den se na ní podívám. Je to pocta. Trošku se mi klepou ruce. Je to rok, co Hanka v nemocnici umřela a já byl vedle ní. Vyhýbán se všem rozhovorům, aby se mi na to novináři neptali. Ale pro Petra a Jitku Větrovských z VDN jsem udělal výjimku," řekl Štefan Margita. 

Prodej pamětních listů v podobě bankovky startuje 26.8.2023 a pořídit je můžete za částku 2.990,- na webu www.HANKAzagorova.cz.

 

 

 

 

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz