Rozkošné starší dámy skrývají děsivé tajemství. Iva Janžurová a Eva Holubová mají po premiéře ve Studiu DVA
Zdroj: herminapress

Rozkošné starší dámy skrývají děsivé tajemství. Iva Janžurová a Eva Holubová mají po premiéře ve Studiu DVA

Vytvořeno dne 09.12.2022

Oblíbené pražské divadlo Studio DVA nachystalo na čtvrtek 8. prosince premiéru crazy komedie Jezinky a bezinky. Se dvěma vynikajícími herečkami Ivou Janžurovou a Evou Holubovou ji připravila režisérka Sabina Remundová. První diváci si vychutnali mistrovskou komiku v přehlídce bláznivých situací, které je pobaví, ale nechtěli by je prožít.

Slavnou hru Jezinky a bezinky poprvé českému publiku představil Jan Werich, který ji viděl ve čtyřicátých letech na Broadwayi, kde se hra dočkala neuvěřitelných 1444 repríz. „Málokdy jsem se tak zasmál jako tehdy a řekl jsem si, že budu-li mít někdy ještě vliv na divadlo, že bych tu hru rád na něm viděl,“ uvedl tehdy Werich.

Mohl by to být idylický příběh o dvou rozkošných starších dámách, kdyby jejich neodolatelná pohostinnost neskrývala děsivé tajemství. Do rolí milých sester obsadil producent Michal Hrubý dvě komičky par excelence, které na jevišti rozehrávají jednotlivé situace do takových otáček, že diváci budou jen těžko popadat dech. Zběsilý kolotoč by se ale nerozběhl nebýt dalších postav. A tak se diváci mohou těšit také na Mojmíra Maděriče, Petra Pěknice, Romana Štabrňáka, Jiřího Ployhara, Václava Jílka a mnoho dalších. Do nečekaných situací zasáhne i sama režisérka, a to v roli nastávající manželky synovce obou dam.

„Evička je vynikající herečka a pro mě je ze všech jejích aktivit nejcennější a nejdůležitější její mimořádné herecké mistrovství. S milovanou maminkou Ivou, je to pochopitelně ještě trochu jiný vztah. Nemyslím si ale, že bych byla jakkoli nespravedlivá. Mám také veliké štěstí a cítím podporu a oporu od všech kluků a pánů kolegů. Dobře a vědomě vnímám jejich laskavost, energii, humor,“ uvedla při přípravě inscenace režisérka a herečka v jedné osobě Sabina Remundová.

Hrají: Iva Janžurová, Eva Holubová, Sabina Remundová, Roman Štabrňák, Petr Pěknic, Václav Jílek, Jiří Ployhar, Lukáš Král, Mojmír Maděrič, Radim Madeja / Filip Hořejš, Karel Vlček, Michal Slaný.

Zdroj: Studio DVA