Šachový trenér byl zavražděn sedativy! Specialisté vyšetřují další případ!
Zdroj: TV Nova

Šachový trenér byl zavražděn sedativy! Specialisté vyšetřují další případ!

Vytvořeno dne 11.03.2024

V další epizodě Specialistů se opět po delší době objeví forenzní technik Jan Houdek (Lukáš Příkazký), přezdívaný kolegy Houdini. Případ se totiž odehrává v prostředí šachového sportu, kterému se Houdek ve volném čase se zápalem věnuje.

Jan Houdek dokonce velmi dobře znal mrtvého trenéra Severína. Stane se tak pro kriminalisty neoficiálním odborným poradcem. Díl nese název Svázaný král.

Svázaný král – kdo hraje nefér?

Šachový trenér Stanislav Severín je po šachovém turnaji nalezen svázaný a mrtvý ve svém klubu, přičemž testy potvrdí, že byl zdrogovaný a příčinou smrti byla agónie po podaném sedativu.

Pozornost Specialistů se rychle zaměří na jednoho z jeho žáků, který měl Severínovi krátce předtím před svědky vyhrožovat. Důvodem údajně byly neshody po šachové partii, jejíž výsledek přísný trenér nechtěl uznat. A to právem, jak odhalí vyšetřovatelé s pomocí forenzního technika Jana Houdka (Lukáš Příkazký). Žák totiž vyhrál jen díky tomu, že zmanipuloval hru pomocí skryté kamery a šachového počítače. Nic ale není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.