Sandeva v podprsence, těhotná Hanychová, polonahá Kynychová a Pergnerová v košili. Jak to slušelo dámám na Českém plesu?
Zdroj: herminapress

Sandeva v podprsence, těhotná Hanychová, polonahá Kynychová a Pergnerová v košili. Jak to slušelo dámám na Českém plesu?

Vytvořeno dne 19.02.2023

V pražském Obecním domě se v únoru dveře netrhnou. Zatímco minulý víkend se tam konal Česko-Slovenský ples, tuto sobotu významní hosté plesali na 5. ročníku charitativního Českého plesu. Ten je označován za vrchol plesové sezóny, a tak si ho nechal ujít jen málokdo. Jako obvykle i tento slavnostní večer byl podmíněn elegantními večerními šaty. Kdo předepsaný dress code splnil a kdo byl mimo?

Sara Sandeva (25) – herečka: Půvabná herečka a přítelkyně Jakuba Prachaře Sara Sandeva má perfektní postavu a tak si s klidem mohla vzít fuchsiové šaty rozdělené do dvou částí- podprsenky a dlouhé sukně. Horní díl šatů byl upevněn na špagetových ramínkách, sukně sahala až nad pupík. Výrazné šaty doplnila bílým psaníčkem a velmi nenápadnými šperky.

Tereza Pergnerová (48) – moderátorka: Moderátorka je známá svou oblibou v pánské módě a neudělala výjimku ani na Českém plesu. Pro slavnostní večer zvolila bílou smokingovou košili. Rukávy ji sahaly až pod ruce, schovala v nich i prsty. K tomu zvolila vrstvenou černou sukni s bohatou mašlí na přední straně. Uzavřené polobotky s psaníčkem sladila do jedné barvy a stejného vzoru. Dalo by se říct, že dress code splnila, jen v pánském stylu.

Agáta Hanychová (37) – influencerka, modelka: Těhotná Agáta Hanychová se na Český ples vystrojila do růžovo-zlatých saténových šatů. Ty měly velmi pevný korzet a dlouhou volnou sukni s rozparkem do půli stehen, která byla oddělena širokým opaskem. Těhotenské bříško, kterým se Agáta chlubila, mělo pod šaty dostatek prostoru a nikde ho nic netlačilo. Róbu doplnila zlatými sandály na vysokém podpatku a malým bílým psaníčkem.

Hanka Kynychová (54) – cvičitelka: Naprosto mimo etiketu byla známá cvičitelka Hanka Kynychová. Ta už je známá tím, že ráda ukazuje své vycvičené tělo. I tentokrát zvolila šaty složené z černého body s hlubokým výstřihem na širokých ramínkách. Přes body byla našitá průhledná látka posetá flitry s dlouhou vlečkou. Nezapomněla ani na nutné rukávy s bohatým řasením, ze kterých visely další dvě vlečky. Černé sandály, černá kabelka a černé visací náušnice byly nepatrným doplňkem.

Kristýna Schicková (28) – modelka: Kdo naopak splnil etiketu a předepsaný dress code do posledního puntíku, byla modelka Kristýna Schicková. Pro slavnostní večer zvolila sametové tmavě modré šaty bez ramínek. Úzký střih lemoval perfektní postavu po dvou dětech, sukně byla s delší vlečkou. Róba byla doplněna dlouhými rukavicemi s volány. Žádné výrazné doplňky ani šperky nebyly potřeba. Schicková to vychytala na výbornou.

Dominika Branišová (28) – modelka: V bohaté a výrazné róbě v barvě šedé metalízy od návrhářky Zuzany Lešák Černé přišla modelka a přítelkyně Jaromíra Jágra Dominika Branišová. Svršek byl bez ramínek a látka byla přehozena jen přes jednu paži, dlouhá sukně s vlečkou byla oddělena opaskem. Z jedné strany sukně měla modelka prostor vystrčit nohu a ukázat tak černé lodičky, druhá noha už byla zakrytá. Ani tato róba nevyžadovala žádné šperky.

Andrea Kalivodová (45) – operní pěvkyně: Jednoduché a přesto decentní večerní šaty měla na sobě operní pěvkyně Andrea Kalivodová. A nutno říct, že černé šaty lemující její postavu s jedním rukávem a spadlým ramínkem na druhé straně jí sedly mnohem víc, než bohaté sukně, které Andrea ráda nosí. Kalivodová k šatům vynesla šperky italské značky Pomellato za 1 milion korun, proto je střežila jako oko v hlavě.

Tereza Fajksová (33) – modelka: Svou rudou róbou od Mirka Knota to na plese rozzářila modelka Tereza Fajksová. Ta se ve společnosti objevila po delší době a tak chtěla zapůsobit, což se jí povedlo. Do večerních šatů se schovala do slova od krku až patě. Horní část šatů se stojáčkem a dlouhými rukávy byly z průhledné látky bohatě poseté rudými květy. Ty také zakryly intimní partie. Sukně pak byla tvořená z několika vrstev látky, taktéž posetá kvítky. K tak bohaté róbě si vzala miniaturní rudé psaníčko a uzavřené lodičky.