Tolik obdivovatelek jako Ota Jirák nemá nikdo! Miluje ho Burešová, Jánová a všechny kočky ze Slunečné
Zdroj: TV Prima

Tolik obdivovatelek jako Ota Jirák nemá nikdo! Miluje ho Burešová, Jánová a všechny kočky ze Slunečné

Vytvořeno dne 20.04.2021

Herec Ota Jirák před pár dny oslavil své 72. narozeniny a kolegové ze seriálu Slunečná mu připravili překvapení přímo v ateliérech. A že se povedlo, herec nezapírá. Prý s tím nepočítal. Seriálové dcery Eva Burešová a Bára Jánová hned po klapce nastoupily s překvapením a gratulací.

„Bylo to velké překvapení, úplně mi to vzalo dech a slova. Mám překvapení rád a musím říct, že takové jako dnes, to už se mnou zacloumá,“ usmívá se seriálový Martin Popelka, který dostal dort s postavičkami Jů a Hele, které ho profesně provázejí už 42 let. „Dort je nádherný, bedna se sýry a všemi různými dobrotami. Oni vědí, jak na mě,“ přiznává se herec, který doma už jubileum malinko oslavoval s dobrou grappou, kterou miluje.

„Musím říct, že Otu Jiráka jsem milovala jako malá. Seděla jsem doma na koberci a hltala Jů a Hele. Pak jsem se s ním potkala tady na Slunečné a dodnes si vybavuji naše první setkání. Šla jsem se mu představit s tím, že mu budu hrát dceru – a docela jsem se zarděla,“ vzpomíná Bára Jánová, kterou mrzí, že s Otou Jirákem nemá víc natáčení. „Bohužel, přemýšlela jsem, že asi zavolám Rendovi Decastelovi, jestli by s tím nešlo něco udělat.“ Na přání seriálová dcera samozřejmě nezapomněla a prozradila ho i nám. „Přála jsem mu hlavně pevné zdraví a dobrý spánek, protože vím, že měl problémy se spaním. A taky jsem popřála to, abychom si spolu ve Slunečné zahráli.“

To Eva Burešová je na tom lépe, ta odehraje většinu scén, které Ota Jirák na Slunečné má. „Nejlepší den s Otou byl, když ho Lucka Polišenská přemluvila, aby celý obraz mluvil jako Hele. To bylo neuvěřitelně vtipné. Jinak jsou všechny obrazy s Otou milé. Mám k němu vztah, jako bych tu měla vlastního tátu. Jsem ráda, že tu je, i když spolu točíme jen párkrát do měsíce. Jsem nadšená, že to dělá on, protože jsem si ho přála poznat. Neznám jediné dítě nebo dospělého, kteří by ho nechtěli poznat. Jsem ráda, že mně se to poštěstilo,“ vypráví seriálová Týna. A co svému seriálovému tatínkovi popřála? „Hlavně hodně zdraví, lásky, a aby byl obklopen dobrými lidmi. To je podle mě důležité,“ uzavírá Eva Burešová narozeninový den.