V manželství Dany Morávkové a Jana Čenského to pěkně jiskří. Talíře po sobě zatím nehází
Zdroj: herminapress

V manželství Dany Morávkové a Jana Čenského to pěkně jiskří. Talíře po sobě zatím nehází

Vytvořeno dne 03.03.2022

 

Jestli vás udivilo spojení těchto dvou vynikajících herců coby manželské dvojice, věřte, že je to překvapilo také. Osud tomu chtěl, že manžele jsou na divadle úplně poprvé, a to v nově nastudované komedii Mlčeti zlato, kterou uvádí Divadlo Lucie Bílé. Na jevišti jim zdárně sekundují Ivana Korolová a Robert Hájek.

„Hra Mlčeti zlato byla krásná, už když jsme si ji poprvé přečetli, a to obsazení je opravdu půvabné. Co více si přát, i když na můj vkus mě Honza coby manžel moc neposlouchá,“ říká o komedii herečka Dana Morávková. Slova chvály doplňuje také její herecký partner Jan Čenský: „Jde nám především o to, aby se diváci bavili. Dnes není mnoho důvodů, proč by se lidé mohli zasmát, a tahle komedie jim k tomu dává skvělou příležitost.“

Autorem komedie Mlčeti zlato je francouzský dramatik Eric Assous oceněný prestižní Cenou Moliére a Velkou cenou Académie Française. Pro divadlo napsal přes dvacet her, a ani v Divadle Lucie Bílé neuvidí diváci jeho dílo
poprvé. V září loňského roku totiž scéna zahájila svůj provoz právě premiérou komedie Erica Assouse Milionový údržbář v hlavní roli s Petrem Nárožným a Veronikou Freimanovou.

 „Mám velkou radost, že se do našeho repertoáru zařadí další skvělá komedie, navíc s tak báječnými herci, jako je Dana Morávková a Jan Čenský. Představení, která uvádíme společně s Agenturou Harlekýn, naši diváci přijímají s nadšením a věřím, že ani Mlčeti zlato nebude výjimkou. Přijďte se přesvědčit, těšíme se na vás,“ zve diváky do svého divadla principálka Lucie Bílá.