Václav Neckář zvedl diváky ze židlí. Fotku s ním chtěl každý
Zdroj: herminapress

Václav Neckář zvedl diváky ze židlí. Fotku s ním chtěl každý

Vytvořeno dne 30.08.2021

Zpěvák Václav Neckář tvrdí, že od určité doby je ve špitále pořád. A jak jinak může zdravotníkům poděkovat za jejich péči, než tím, že jim zazpíval na náchodském finále soutěže Anděl mezi zdravotníky. Sklidil za to potlesk vestoje.

„Důležité je, že kolem sebe máme ty anděly strážné a my jich s bráchou máme určitě víc, protože jsme to zatím všechno přežili. Jsme ve věku, kdy někteří mladší kolegové už nejsou mezi námi a někteří kamarádi nám umřeli i kvůli covidu. Proto děláme všechno, abychom přežili. Jsme očkování a tady v divadle v Náchodě dokonce ještě i otestovaní,“ uvedl Václav Neckář v šatně náchodského divadla a bratr Jan Neckář dodal, že na pódiu zazní písnička Andělé strážní, je z roku 2016 a to vůbec netušili, jak bude aktuální.

I když už má Václav Neckář dvě sedmičky ve svém věku, pro generace fanynek stále „jejich Vašek“. Na jeho koncerty vodí babičky své vnučky. „Ony chodí už i prababičky. Vždyť 4. srpna to bylo 50 let, co jsme s bráchou Honzou založili kapelu Bacily a od té doby hrajeme. A pak, měl jsem velkou kliku, že mne s Helenou Vondráčkovou obsadil režisér Bořivoj Zeman do pohádky Šíleně smutná princezna. Pohádka se často vysílá v televizi a písničky se hrají dodneška.“

Pro umělce je nyní doba složitá. Nepředvídatelnou sezónu má před sebou i Václav Neckář a jeho Bacily. „Je to blázinec. Teď v září budeme hrát koncert, který jsme měli hrát v roce 2019. Máme koncerty i na Slovensku, ale to vůbec nevíme, jak to dopadne. Na minulé Vánoce jsme plánovali 20 koncertů s dětským sborem a pak jsme je museli přeložit na tento rok. A nyní nevíme, jestli koncerty vůbec budou,“ usmíval se Václav Neckář a pak se s bratrem Janem shodli, že by bylo dobré, zpívat vánoční koncerty v létě, protože projekt Anděl mezi zdravotníky je také letní záležitost a Václav Neckář na něm mohl zpívat.

 

 

 

Default User Image
Robert, 03.09.2021 13:36
Jeden, který jako by mu z oka vypadnul, taky pěkně zpíval na STB jako důvěrník krycím jménem Bacil.