Vánoční Praha a zachráněný kapr: Dáša Zázvůrková vyjela s pohodovým klipem
Zdroj: Dominika Koronovská

Vánoční Praha a zachráněný kapr: Dáša Zázvůrková vyjela s pohodovým klipem

Vytvořeno dne 16.12.2020

V nové písničce “Vánoční čas” Dáša Zázvůrková vypráví o kouzelné vánoční Praze, poletujících sněhových vločkách a o jednom zachráněném kaprovi. 

“Vánoční čas mám spojený s klasickým shonem, ale taky s obejmutím, s posíláním vánočních pohledů a návštěvami svých nejbližších, na které jsme celý rok neměli čas,” vypráví Dáša Zázvůrková a dodává: “Náš “Vánoční čas” jsme pojali jako příběh o kaprovi, který se odehrává na zasněžené pražské náplavce. Moje kamarádka a skvělá herečka Jitka Sedláčková napsala nádherný, poetický a vtipný text. Původně byl jednou tak dlouhý. Byl opravdu originální, ale jelikož tento song aspiruje na koledu, která se letos bude hrát v rádiích, tak jsme museli záměrně píseň zkrátit.” 

O část refrénu se postarala textařka Bára Horáčková a hudbu Dáša napsala společně s Honzou Horáčkem (producent a dvorní bubeník Mekyho Žbirky). 

Zpěvačka si přála mít popovější a hlavně veselejší koledu. “Hudba je lék - tato věta mi zní často v uších a kolikrát mě zachránila. V těchto dobách to nikdo nemá lehké, tak doufám, že vás náš Vánoční čas potěší,” říká Dáša Zázvůrková.

K písničce měl původně vzniknout animovaný videoklip podle ilustrované postavičky Dáši.

“Přála jsem si, aby holka Dáša se vánočně nadechla jako animovaná figurka a plula si ve videoklipu už v tomto roce. Poněvadž to ale není úplně jednoduchá práce, tak začne žít až v roce 2021. Ale zcela neplánovaně jsme s Dominikou Koronovskou (autorkou ilustrované holky Dáši) natočily na iphone a digitální zrcadlovku klip z vánoční Prahy. Na Mikuláše vznikly tyhle radostné obrázky z kouzelných míst, která mám hodně ráda. Nový svět, Loreta, Náplavka…Vánoční čas je pro lidi, kteří potřebují energii, úsměv na tváři, radostný vhled do našich příbytků a “ať spojí všechny vánoční duch”, jak zpívám v textu...Po poslechu téhle písničky si přeju, ať jsme na sebe hodní, ať nám je hezky a ať dáme svobodu komukoliv, koho máme rádi,“ uzavírá zpěvačka, která se momentálně věnuje skládání nových písniček a také hudby k připravovanému filmu Můžem i s mužem.