Zpěvačka Dáša Zázvůrková skončila na kolenou: V kostele na Staromáku vytírala podlahu
Zdroj: herminapress

Zpěvačka Dáša Zázvůrková skončila na kolenou: V kostele na Staromáku vytírala podlahu

Vytvořeno dne 26.11.2020

Velkou pohotovost projevila dvojka hereček Dáša Zázvůrková a Nikol Heřmánková Kouklová, když během pár dní zorganizovaly komorní křest charitativního kalendáře pro Nadaci Slunce pro všechny, přesně v pravidlech koronavirového nařízení. Křtu nechybělo vůbec nic: hudba, slavnostní přípitek i polití kalendáře. Mokrou zem kostela na Staroměstském náměstí nakonec uklízela patronka letošního ročníku Kalendáře Slunce Dáša Zázvůrková.

Video soubor

„To je úděl všech patronů. Svoje roční působení si opravdu odpracují do posledního momentu. Proto i politá podlaha v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí je moje starost,“ smála se Dáša Zázvůrková.

S Nikol Heřmánkovou Kouklovou se shodly, že kalendář vznikl opravdu na poslední chvíli. Stihl se nafotit přesně mezi dvěma karanténami a bylo to hodně napjaté. Dát dohromady osobnosti, klienty a vybrat místa byla docela práce.  

„Dáša na své patronství čekala čtyři roky. Vždycky jí ho někdo vyfoukl. A já jsem ráda, že letos jí to konečně vyšlo. Neměla vůbec jednoduchou práci. Ale nakonec pro kalendář získala nejen patrony z let minulých, ale i osobnosti jako je Libuše Švormová, Jiří Macháček, Peter a Kačka Pechovi, Libor Pešek, sestry Formanovy a další úžasná jména. A také slovenské herečky Jana Kolesárová a Danica Jurčová, prostě mezinárodní kalendář. Patronkou na příští rok je sopranistka Lucie Silkenová, která je v novém kalendáři zobrazená v měsíci lednu. Už má plán, v jakém duchu se bude fotit,“ uvedla Nikol Heřmánková Kouklová z Divadla Bez zábradlí, které s Nadací Slunce dlouhodobě spolupracuje.

Vánoce mají obě dámy zajištěné. Nikol Heřmánkové Kouklové dělá starost, jak se jejich rozvětvené rodiny vejdou ke štědrovečernímu stolu. „Nás je hodně a Heřmánků ještě víc,“ smála se Nikol, která má napečené cukroví právě z chráněných dílen Slunce všem. Dáša Zázvůrková stráví Vánoce také s rodinou a novým přírůstkem v rodině Zázvůrků, neteří Elen.

Výtěžek z prodeje kalendáře nadace Slunce pro všechny půjde na nákup pomůcek pro klienty Centra služeb Slunce všem v Unhošti.