Ve znamení luxusu. MasterChef Česko zavítá na britskou ambasádu
Zdroj: TV Nova

Ve znamení luxusu. MasterChef Česko zavítá na britskou ambasádu

Vytvořeno dne 10.10.2022

 

Další epizoda oblíbené kulinářské show MasterChef Česko bude velmi exkluzivní. Soutěžící se totiž vypraví na britskou ambasádu, aby připravili luxusní večeři pro velvyslance a jeho rodinu.

„Dnešní venkovní výzva je něco tak honosného a luxusního, že to tady ještě nebylo. Nechci tady udělat řádnou ostudu,“ svěřuje se studentka Sofie se svými pocity po příchodu na místo. V zahradě ambasády je osobně přivítá britský velvyslanec a potom už je čas na zadání.

Tím je slavnostní večeře pro velvyslance, jeho rodinu a hosty, jejíž součástí bude tradiční britská „Sunday roast“, tedy nedělní pečínka. Ještě předtím se však soutěžící rozdělí do týmů a následně se v kulinářském souboji chuťovek utkají o možnost vybírat si druh masa, z něhož budou jídlo připravovat.

O vítězi chuťovkové výzvy rozhodne porota a stejně tak bude následně rozhodovat, jestli se menu, která jednotlivé týmy připravily, hodí pro velvyslancům stůl a bude se tudíž servírovat. „Porotci se většinou tváří hodně tajemně, mají takové tajnosnubné pohledy, které si vzájemně vyměňují, takže dost často není poznat, co si myslí,“ komentuje Martin přístup poroty k hodnocení, které bude tentokrát ještě přísnější než obvykle.

Které týmy budou mít to privilegium naservírovat svůj pokrm britskému velvyslanci a který nakonec zvítězí? Na to se mohou diváci těšit už v úterý 11. října ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.