Víte, od čeho má Eva Burešová jizvu pod okem? Hvězdy Slunečné po boku psích kamarádů
Zdroj: herminapress

Víte, od čeho má Eva Burešová jizvu pod okem? Hvězdy Slunečné po boku psích kamarádů

Vytvořeno dne 16.07.2021

Eva Burešová, Eva Holubová a Marek Lambora zapózovali, a přispěli tak, pro charitativní psí kalendář. Nechali se zvěčnit s pejsky z útulků, čímž chtějí pomoci dobré věci. Všichni budou hvězdou nového kalendáře projektu Gump organizace Se psem mě baví svět. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka.

"Já dělám tyhle věci rád, nejsem úplně typ, který by o tom potřeboval horentně mluvit a ukazovat, ale rád fotím charitativní věci, obzvlášť zvířata. Naše rodina měla vždy kočky, ale psy mám rád, jako všechna zvířata. Neumím si ale představit, že bych teď měl psa, protože bych se mu nemohl věnovat tak, jak by si zasloužil,“ prozradil marek Lambora, seriálový Janek. 

Pozadu nezůstala ani Eva Holubová se sedmiletým voříškem Britou. „Je prokázáno, že pes v nás posiluje tvorbu oxytocinu, hormonu, který nás dělá blaženými. Mně je dobře v přítomnosti našich psů, baví mě je pozorovat, hrát si, mazlit je. Jejich oddanost mě dojímá.“

Třetí slunečnou fotku uzavírá v kalendáři Eva Burešová s osmnáctiletou fenkou Arou, která vždy chtěla domů všechna zvířata. „Moc bych chtěla psa, vlka. Líbí se mi ten jejich charakter, ale vím, že to teď není možné. Bydlíme v paneláku, nemáme čas, ale jednou, až bude baráček, zahrada, tak to snad vyjde.“ Občas se stane, že to se psem není tak růžové, a své o tom ví i seriálová Týna. „Jednou mě pokousal husky od sousedů. Jsou to nádherní psi, ale něco se stalo a kousl mě do tváře. Na pohotovosti mě ošetřili a zbyla mi jedna malá jizva pod okem. Od té doby mám ze psů respekt, ale miluju je.“

O pejscích, jako je Bob, Ara a Brita, je i film Gump – pes, který naučil lidi žít, a na ten vás od 22. 7. tvůrci zvou do kina. Film je o výjimečné psí lásce a moudrosti, která nám lidem toho tolik ukazuje.