Vojtěch Dyk a Lenka Dusilová nazpívali píseň Slovo ke stejnojmennému filmu
Zdroj: herminapress

Vojtěch Dyk a Lenka Dusilová nazpívali píseň Slovo ke stejnojmennému filmu

Vytvořeno dne 29.08.2022

Dobový film režisérky Beaty Parkanové sleduje příběh manželů, kteří si vzájemně dali slovo, že budou stát při sobě v dobrém i zlém. Od mezinárodní poroty filmového festivalu v Karlových Varech získal film Slovo hned dvě hlavní ceny – Beata Parkanová převzala Cenu pro nejlepší režii a Křišťálový glóbus si odnesl Martin Finger jako nejlepší herec.

Do českých a slovenských kin vstoupí film Slovo 15. září 2022 a k této příležitosti vydá Supraphon album duetů inspirovaných filmem, ke kterému si písňové texty napsala sama režisérka. Hudebním producentem alba je autor filmové hudby Jan P. Muchow.

Ústřední píseň Slovo zpívají Vojtěch Dyk a Lenka Dusilová, skladba vyšla 26. srpna jako singl a doprovází ji také videoklip. „Toto byl první text na desku a můj první pokus o písňový text vůbec. Byla jsem nervózní, jestli ho Honza Muchow přijme, a pak už následovala jen radost z toho, jakou hudbu k němu složil,“ říká k písni Slovo Beata Parkanová.

Album obsahuje dvanáct nahrávek jedenácti duetů – s tím, že duet Jedinou nazpívali ve dvou osobitých hudebních verzích Eva Šušková s Robertem Pospišem a Markéta Foukalová s Michalem Šupákem. V dalších duetech posluchači uslyší vedle Lenky Dusilové a Vojtěcha Dyka také Annu Fialovou s Ondřejem Rumlem, Kristínu Mihaľovou s Katarzií, Andreu a Mikoláše Růžičkovi, Kateřinu Winterovou s Václavem Havelkou, Terezu Krippnerovou s Ondřejem Rychlým, ale také třeba Ondřeje G. Brzobohatého s Danielou Písařovicovou a mnoho dalších česko-slovenských osobností