Vychází dlouho očekávaná kniha Karla Gotta. Ukázky čtou naši přední umělci
Zdroj: herminapress

Vychází dlouho očekávaná kniha Karla Gotta. Ukázky čtou naši přední umělci

Vytvořeno dne 14.07.2021

V den nedožitých 82. narozenin Karla Gotta vychází autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit už ve svých dvaceti letech.

Zdroj: Supraphon

Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů.

Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství.

Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou.

Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti.

 

 

 

 

Default User Image
Petr Máčel, 14.07.2021 22:46
Prosím Vás, rád bych si knihu objednal. Jásu tělesně postižený, a v mém bydlišti se žádné knichkupectví nenachází. Vím, že potakové knížce bude veliký zájem. Budu rád, když mi řeknete na koho se obrátit.Napište mi prosím na imeil petr. macel @ seznam.cz. S úctou Petr Máčel Louky1 Rousínov u Vyškova.