Vyšehrad: Fylm má ústřední píseň od Vojtaana. Oblíbený Lavi jde do kina 14. dubna
Zdroj: Bioscop

Vyšehrad: Fylm má ústřední píseň od Vojtaana. Oblíbený Lavi jde do kina 14. dubna

Vytvořeno dne 05.04.2022

 

Dva týdny před premiérou snímku Vyšehrad: Fylm přichází jeho tvůrci s klipem k ústřednímu songu Nikdo. Za písní, která má ve filmu svůj zásadní význam, stojí muzikant, jenž se podílel před několika lety i na internetovém seriálu.

S tvůrci jsme se hned na začátku shodli, že hudba k filmu by měla být hlavně současná, energická, místy i šílená, stejně jako je hlavní hrdina Lavi,“ vysvětlil autor hudby i textu Vojtaano.

Diváci v kinech se tak můžou těšit hlavně na moderní klubovou muziku, hip-hop nebo house. Několik starších osvědčených hitovek jako třeba Lavina, Haluze nebo Máš Koks?! doplní nové songy v různých žánrech i jazycích. „Například Downtown je nadupaná anglicky zpívaná pecka, a kromě českých textů pak zazní ve filmu třeba i thajština,“ svěřil se Vojtaano.

Song Nikdo hraje ve filmu podstatnou roli. „Jedná se o takový osudový, rozchodový, epický cajdák. Text písně je přímo inspirován vztahy hlavních hrdinů filmu. A přesto, že se jedná tak trochu o prvoplánový doják, snažil jsem se do textu dostat taky nadhled a nadsázku. Za jednoduchým textem se skrývá i jednoduchá životní pravda. Nikdo vás nezná, nerozumí…, doplnil Vojtěch Záveský, který si ke spolupráci na písni pozval zpěvačku Pavlu Zeman. „Chtěl jsem, aby ta  píseň byla opravdovým příběhem dvou lidí. Společně jsme tak nazpívali můj zatím jediný opravdový duet, který bude, jak doufám, hudební ozdobou filmu,“ dodal zpěvák.

Vyšehrad: Fylm  představuje v hlavní roli Jakuba Štáfka jako problematického fotbalistu Laviho.  Do kin vstupuje už 14. dubna 2022.