Vzpomínka na Libuši Šafránkovou: Co na svoji babičku a dědu práskli jejich vnuci Josef a Antonín?
Zdroj: TV Prima

Vzpomínka na Libuši Šafránkovou: Co na svoji babičku a dědu práskli jejich vnuci Josef a Antonín?

Vytvořeno dne 11.06.2021

Josef a Antonín Abrhámovi, vnuci Libušky Šafránkové a Josefa Abrháma, ve svých dvanácti a čtrnácti letech točí vlastní animované i hrané filmy, za které sbírají ceny. 

Video soubor

„Začali jsme točit, když mi bylo deset a bratrovi osm let,“ říká starší z bratrů Abrhámových, Josef. „První film už si nepamatuju, ten jsme natočili už dávno,“ pobavil moderátora čtrnáctiletý Josef s tím, že úkoly mají v rodině jasně rozdané. „Společně to píšeme, já to režíruju, Tonda prezentuje a rodiče financují.“

Mladí umělci se už ale museli vyrovnat i s drobnou kritikou. Nemají lehkou pozici, z oboru jsou jejich rodiče, animátoři, i prarodiče, herci Libuška Šafránková a Josef Abrhám. „Babička říkala, že Tonda šišlá, že si šlape na jazyk a že by měl přidat. Nekritizovala, byla to profesionální rada. Dědečkovi se náš film líbil, připadalo mu to komické,“ prozradil Josef, který ale současně uznává, že jeho mladší bratr je lepším hercem nežli on.

Jestli nějaký talent mám, tak jsem ho možná zdědil po prarodičích,“ myslí si mladší Antonín. Bratři se společně pustili i do natáčení reklam. „Pokoušeli jsme se točit reklamy. Snažili jsme se přilákat nějaké herce a herečky, jestli by s námi nechtěli spolupracovat. Po tom, co jsme to dali na YouTube, se nikdo neozval. To jsme nečekali,“ směje se Josef. „Pak jsme točili reklamu na zmrzliny naší nevlastní mámy. Dostali jsme neomezenou dávku zmrzliny,“ prásknul mladší Antonín v pořadu 7 pádů Honzy Dědka na Primě.

 

 

 

Default User Image
Vladislava Jokesova, 12.06.2021 23:36
Když jsem si četla článek Vzpomínka na Libuši Safrankovou,při pohledu na fotku vnuků Josefa a Antonína v úvodu mne napadlo,že mladší Toník má hodně podobné oči jako babička Libuška.Sikovni chlapci.