Kdo měl ruce a nohy, šel na Lásku nebeskou! Nechyběly ani Helena Vondráčková a její neteř Lucie
Zdroj: herminapress

Kdo měl ruce a nohy, šel na Lásku nebeskou! Nechyběly ani Helena Vondráčková a její neteř Lucie

Vytvořeno dne 01.10.2021

Fanoušci zpěváka Waldemara Matušky dobře vědí, že tento nezapomenutelný „hříšník a fláma a firmavšem známá“ dokázal svými písněmi zároveň dojmout, ale také rozesmát. Tak přesně takhle vypadá muzikál Láska nebeská autora a režiséra Zdeňka Zelenky. Budete se smát a někdy (možná) plakat.

„Nutno zdůraznit, že Láska nebeská není muzikálem, který by jakkoliv vycházel ze životního příběhu Waldemara Matušky. Děj této muzikálové komedie je koncipován tak, aby se jednotlivé Matuškovy písně staly logickou součástí spletitého děje, aby ho posouvaly, nikoliv přerušovaly. Jedním z autorských záměrů tedy byla i snaha vzbudit u diváků dojem, že Matuškovy písně byly složeny přímo pro tuto komedii o dvou bratrech,“ říká autor a režisér muzikálu Zdeněk Zelenka.

Ten totiž Matuškovy písničky zakomponoval do příběhu dvou bratrů, jejich otce a jedné dívky. Vedle dobře vystavěného příběhu a Matuškových písniček se na jevišti Divadla Broadway v hlavních rolích představí (mezi jinými) Vojtěch Drahokoupil, Milan Peroutka, Ondřej Bábor, Peter Pecha, Bohuš Matuš, ale také Nikola Ďuricová, Alžbeta Bartošová nebo Karolina Gudasová. Na muzikálových scénách pak málokdy k vidění příkladně Dana Syslová, Naďa Konvalinková, ale také čerstvý šedesátník Jan Čenský, kterému role otce obou bratrů sedí jako ulitá.

„Děj muzikálu má v divákovi vzbuzovat celou škálu emocí, a to od opravdového dojetí (autor článku potvrzuje), až po smích z komediálních až groteskních situací,“ přibližuje děj Zdeněk Zelenka. Na potvrzení oněch crazy (groteskních) situací, a možná i také jako pozvánku na samotný muzikál, si dovolím osobně upozornit na dvojici Bohuš Matuš – profesor Nehera a Dita Hořínková coby vědkyně Zuzana Metelková. Z těchto dvou vás bude na konci jistě bolet bránice.