Zemřel Norbert Lichý, herec s jedinečným hlasem
Zdroj: herminapress

Zemřel Norbert Lichý, herec s jedinečným hlasem

Vytvořeno dne 18.01.2024

Ostravské divadlo Petra Bezruče se zahalilo do černé. Ve věku 59 let zemřel herec, hudebník dabér, majitel podmanivého hlasu Norbert Lichý. Divadlu Petra Bezruče to potvrdila jeho rodina.

Informaci o jeho úmrtí bez konkrétního data dnes zveřejnilo ostravské Divadlo Petra Bezruče, v němž dlouhodobě působil. Divadlu to oznámila rodina umělce, který byl držitelem prestižních ocenění. "S ohledem na rodinu nebudeme zatím okolnosti úmrtí více komentovat. Další informace zveřejníme v pátek," řekla dnes ČTK mluvčí divadla Marcela Bednaříková.

Ostravský rodák (29. 12. 1964) a syn režiséra, herce a dramatika Saši Lichého se na prknech Divadla Petra Bezruče objevil už jako dítě. Po maturitě na gymnáziu nebyl přijat ke studiu herectví na JAMU, a tak v roce 1984 nastoupil jako elév do angažmá v Severomoravském divadle Šumperk. V letech 1986–1987 byl v angažmá v Divadle loutek a následně nastoupil k Bezručům.

Za svůj mimořádný výkon za roli Mendela Singera v inscenaci Job získal Cenu Thálie 2009. Kromě herectví se věnoval také komponování scénické hudby. Intenzivně spolupracoval s Českou televizí a Českým rozhlasem. V roce 2016 zvítězil v divácké anketě Týdeníku Rozhlas o nejpopulárnější herecké výkony Neviditelný herec, za četbu z románu Motýlek.