Zločiny Velké Prahy – Plesl, Langmajer, Bartoška, Táborský, Němec. Nový detektivní seriál. Bude se líbit?
Zdroj: Česká televize

Zločiny Velké Prahy – Plesl, Langmajer, Bartoška, Táborský, Němec. Nový detektivní seriál. Bude se líbit?

Vytvořeno dne 18.01.2021

Co všechno může být motivem vraždy? Nový kriminální seriál ve kterém excelují herci Plesl, Langmajer, Bartoška, Táborský, Němec a herečky Vlasáková, Rojková nebo Pavlovičová.

Nová postava na českém televizním seriálovém nebi – inspektor Hynek Budík (Jaroslav Plesl). Zkušený rakousko-uherský kriminalista a otec dvou dcer se po převratu v roce 1918 stává čechoslovákem a příslušníkem policie.

Náš příběh se začíná odvíjet v roce 1922, kdy se dočkává povýšení a je převelen do tak zvané Velké Prahy. Spolu se svými kolegy je vržen do poněkud jiného prostředí, než na jaké byl doposud zvyklí, i když hned první případ který je mu svěřen (Dáma v studni) se odehrává na předměstí na zemědělském statku.

Policisté se tak místo po pražských bulvárech pohybují mezi kravami a brodí se doslova hnojem. Navíc je mrtvá dáma sestrou ministra, který se následný den vrací s pracovní cesty. Detektivové tak mají na vyšetřování jen velmi krátkou dobu a nevypadali tak na samém počátku svého ustavení do funkce jako hlupáci. Detektivní práce pod takovým tlakem není jednoduchá, ale vrchní inspektor Budík a jeho muži jsou policejní profesionálové, zvyklí hledat, logicky uvažovat a dedukovat všude za všech okolností……..

První díl tohoto kriminálního seriálu uvede ČT 1 v neděli 31.1.2021 ve 20.10 hodin.