Nové příběhy, nová nemocnice, hvězdní herci! Nova uvede zbrusu nový seriál Anatomie života!
Zdroj: TV Nova

Nové příběhy, nová nemocnice, hvězdní herci! Nova uvede zbrusu nový seriál Anatomie života!

Vytvořeno dne 17.01.2021

Od úterý 26. ledna ve 20:20 bude televize Nova vysílat čerstvou novinku s hvězdným hereckým obsazením. Jde o seriál Anatomie života, který divákům přiblíží svět čtyř ženských hrdinek. Každá z nich se nachází v jiné životní fázi. Potýkají se tedy s odlišnými problémy, překonávají jiné překážky a radují se z rozdílných věcí. Všechny ale spojuje touha pomáhat, která je zavedla na traumatologické oddělení, kde pracují jako zdravotní sestry.

V hlavních rolích se představí Jitka Schneiderová, Ester Geislerová, Martina Preissová a Barbora Černá. Tím ovšem výčet zvučných hereckých jmen nekončí. Velký prostor dostanou i Aňa Geislerová, Karel Heřmánek ml., Jiří Štrébl, Ondřej Veselý a další.

„Vrchní sestra Helena, kterou hraju, má velmi komplikovaný osobní příběh. Její manžel je totiž už téměř dva roky v kómatu, a to velmi ovlivňuje život jí i její dvacetileté dceři,“ říká o své seriálové roli Jitka Schneiderová. Tato postava řeší mimo jiné otázku, jestli má ve svém věku a v takovéto situaci ještě právo na lásku. „Obě nás definuje životní optimismus a naděje. I já věřím na přátelství mezi ženami. A také máme obě dceru,“ zamýšlí se dále Jitka nad tím, co má s Helenou společného.

Kromě profesního života spojuje hlavní postavy seriálu také přátelství.

Anatomie života otevírá různá témata, která řeší (nejen) ženy různých generací. Zrcadlí aktuální sociální otázky, jako například vyváženost osobního a pracovního života nebo problémy spojené s péčí o dítě osamělým rodičem. Kromě dlouhodobých dějových linek čtyř sestřiček se v každém díle odehrají dva výrazné epizodní medicínské případy. Lékaři a sestry jsou často postaveni před závažná dilemata a hledají hranici mezi individuální, profesní a obecně morální zodpovědností.

„Jana se vrací se po několika letech z mateřské dovolené. Řeší v sobě ale vnitřní touhu jít za svým snem – stát se doktorkou. Její manžel by však chtěl třetí dítě,“ odhaluje dilema své postavy představitelka další hlavní role Ester Geislerová. V době, když jsem studovala AVU, jsem v sobě i já hledala harmonii mezi dětmi, rodinou a časem na umění a studium. Tohle neustálé mateřské vyvažování máme s Janou společné,“ dodává Ester.

Kromě profesního života spojuje hlavní postavy seriálu také přátelství. Společně prožívají zklamání, bolest i vyčerpání. Ale i k jejich životu samozřejmě patří láska, radost a úspěch.

Pořad mohou diváci sledovat již od 19. ledna výhradně na Voyo a poté každou epizodu 7 dní před její televizní premiérou. Kdo nestihl epizodu v čase televizního vysílání, může si ji zpětně po dobu 30 dnů po odvysílání v televizi přehrát na Nova Plus nebo přes červené tlačítko.

Anatomie života od 26. ledna každé úterý ve 20:20 na Nově!