Znáte kapelu Schodiště? První letošní koncert pojmou jako jukebox
Zdroj: Se svolením kapela Schodiště

Znáte kapelu Schodiště? První letošní koncert pojmou jako jukebox

Vytvořeno dne 06.01.2022

Leden je pro muzikanty měsícem spánku. Kapela Schodiště ale v poslední době jde proti proudu. Album Kupředu vyšlo 1.1.2020... a první koncert letošního roku odehraje už tuto sobotu 8.ledna.

"Kdo ví, jak to bude s Omikron Tour 2022, tak jsme se rozhodli vysloveně na poslední chvíli a týden předem domluvili start sezóny v domácí Malostranské Besedě, dokud je vůbec možné hrát" říká kytarista a manažer Ondřej Fencl. "A protože v dnešní době nejspíš nedorazí davy, pojmeme to pro nejvěrnější fanoušky jako jukebox. Budeme hrát poprvé v kapelní historii bez playlistu, na přání, co se zrovna nám nebo vám bude chtít."
Jako dárek přidává Schodiště novoroční "fotoklip" na písničku Stíny, kterou jako jednu z mála z alba Kupředu živě nehraje, jelikož se žánrově vymyká.

"Chtěl sem vyrobit kapelové péefko a poděkovat fanouškům za sice neúplný, ale přesto skvělý koncertní (půl)rok," říká k neobvyklému "videu" tvůrce klipu a kapelník Vráta Horčík.  

Na rok 2022 má Schodiště naplánováno zatím osm koncertů, pokračuje i spolupráce se zpěvákem Vaškem Koubkem, společná vystoupení se v loňském roce osvědčila.