ZOO, Devadesátky, Odznak Vysočina, Guru. Jak přežít televizní seriálovou tsunami ve zdraví a nezbláznit se z toho?
Zdroj: herminapress

ZOO, Devadesátky, Odznak Vysočina, Guru. Jak přežít televizní seriálovou tsunami ve zdraví a nezbláznit se z toho?

Vytvořeno dne 15.01.2022

 

Takže si to hned na začátku shrňme. Tvůrci seriálu mají v počátcích tvorby seriálu v rukou (více méně) pouze dvě karty. Zatím neví, jestli jsou to esa nebo nízké listy Jedna karta představuje příběh, druhá herecké obsazení. Je otázkou, jestli je příběh opravdu zajímavý a jestli se jim podaří do seriálu sehnat herecké hvězdy, které si budou chtít opravdu zahrát a ne to jenom na place odmluvit a vydělat „kačky“.  Zatím se zdá, že esa v rukávu má Česká televize a Prima.

Prima v seriálu ZOO vsadila na neokoukaný námět. Vždyť co se děje v zákulisí ZOO a jaký je život zvířecích miláčků navíc zpestřen lidičkami? No, nekoukejte na to! Navíc Prima šikovně vsadila na většinu úspěšných herců z milované Slunečné. Nač zkoušet nové herce, když současné diváci milují. (Zatím). Mám za to, že úspěch sklidí i nová „primácká“  reality  show Dream Team-Mistři dílny. Tady totiž nepůjde o to, jak je kdo velký „magor“ (pardon), ale uvidí se, komu to myslí nejen technicky, logicky a strategicky, ale také kdo umí použít ruce.

Česká televize se samozřejmě vyšvihla do popředí seriálem Marie Terezie.  Na nový seriál Devadesátky šla více méně s jasnými a vyzkoušenými kartami.  Základní kostru příběhu nemuseli autoři vůbec vymýšlet. Tu napsal sám život a navíc jeden z autorů, bývalý policista Josef Mareš, byl tak říkajíc přímo u toho. Stačilo dát jednotlivým kauzám scenáristický tvar a vybrat herce hlavních postav. V tomto případě se tvůrcům povedl vpravdě geniální tah, když se jim do hlavních postav podařilo doslova „vybrakovat“ Činoherní klub, povýšeno na druhou Michala Novotného obsadit do role Ivana Jonáka. Podle pozitivního ohlasu na odvysílaný první díl, se zdá, že karty v jejích rukou jsou hodně vysoké.

O tom jestli televizní dílo diváka zaujalo (jedno jestli kladně či záporně) svědčí vždy po odvysílání množství komentářů na sociálních sítích. Samozřejmě jsou seriály, které nikoho nepřinutí, aby sedl ke klávesnici a něco napsal. Momentálně v kurzu (zatím negativním) nový seriál Odznak Vysočina na TV Nova. Nevětší kritika se snesla na dvojici hereček Moniku Hilmerovou a Simonu Hába Zmrzlou. Dále diváci kritizují nudný děj či špatnou hudbu. Jak se zdá o mnoho lépe pak v hodnocení dopadne třídílný seriál Guru s Vojtou Kotkem v hlavní roli, jehož první díl odvysílal internetový kanál TV Nova Voyo v pátek 14. ledna 2022 a povětšinou je na sociálních sítích hodnocen kladně.

Takže, jak přežít seriálovou tsunami?  Na tuhle otázku nám odpovězte vy a napište nám, podle čeho si seriál vybíráte vy.     

 

 

 

Default User Image
JAROSLAV KVASNICA , 16.01.2022 13:20
Vážení,
sleduji jen české seriály, protože jsou zcela normální a ukazují reálný život.Zatím, co se vůbec nedívám na seriály USA,ze kterých
z obrazovky teče krev !!! Nic mi prostě neříkají.
Default User Image
Renata, 17.01.2022 16:31
Mám načteno od p. Kmenty, tak předpoklad, že Devadesátky budou TOP, mě nezklamal. Jednoznačně, 1. oddělení a Devadesátky jsou nejskutečnější seriál a také jediný, na který se dívám. Jinak program na všech kanálech nestojí za nic. Opakující se stále dokola.