Zoufalou Žofii z Ulice dožene její máma k neuváženému činu. Chce mít pokoj od všeho a od všech
Zdroj: TV Nova

Zoufalou Žofii z Ulice dožene její máma k neuváženému činu. Chce mít pokoj od všeho a od všech

Vytvořeno dne 31.05.2023

V poslední době se nejen v Ulici hodně mluví o duševním zdraví teenagerů a mladých lidí vůbec, o jejich sebepoškozování ve snaze najít alespoň na chvíli úlevu, protože dlouhodobě čelí nepředstavitelnému psychickému tlaku. Podobně je na tom také Žofie (Kateřina Ujfaluši), jíž dělá nechtěně peklo ze života náročná a nevyrovnaná máma (Marcela Rojíčková).

Ta je jednak perfekcionistka, takže má na Žofii přemrštěné nároky nejen co se školy týče. Kromě toho ji neustále zatahuje do své rozvodové války s manželem (Tomáš Petřík) a navrch na ni nepřiměřeně tlačí kvůli jejímu sebepoškozování. Má o ni starost, zakazuje jí další řezání se, nutí ji jít na plastiku, aby nebyly vidět její jizvy. Žofii je sice oporou Michal (Karel Klement) spolu s rodiči (Iva Baroňová, Filip Čapka), ale to bohužel nestačí.

Žofie je už na dně, nedává máminy věčné scény, kterými ji ztrapňuje i před spolužáky ve škole. Chce mít konečně klid, nic neřešit, nikomu se z ničeho nezpovídat, uniknout tomu nepřetržitému napětí. A tak ve zkratu udělá něco, co je už na pováženou a co hrozí velkým malérem. Co? Proč Michalovi pořádně zatrne? To napoví tato ukázka ze čtvrtečního dílu Ulice.

Video soubor

Zdroj: TV Nova