XXL modelka Anna Krátošková: Dřív jsem se nesnášela a styděla se, teď bořím tabu
Zdroj: herminapress

XXL modelka Anna Krátošková: Dřív jsem se nesnášela a styděla se, teď bořím tabu

Vytvořeno dne 30.05.2023

Je jednou z mála plus size modelek, které se u nás proslavily. Pětadvacetiletá influencerka a modelka Anna Krátošková od mala čelila narážkám na svou plnější postavu, za své tělo se styděla a nesnášela se. Nakonec se vše obrátilo o 180 stupňů a díky své XXL postavě má práci snů.

Už na základní škole patřila k největším a nejsilnějším holkám ze třídy. V pubertě pak začala své tělo víc vnímat a měla se čím dál míň ráda. „Vyloženě jsem se nesnášela. Snažila jsem se zahalovat, plavky pro mě byly noční můrou,“ přiznala Krátošková v rozhovoru pro Refresher.

Tehdy měla obezitu druhého stupně a po bolestivém rozchodu s klukem začala svoje tělo vnímat jinak. Zjistila, že se má ráda vnitřně. Přehodnotila své priority v hlavě, začala hubnout a rozhodla se, že se stane fotomodelkou. „Když jsem dříve někomu řekla, že budu dělat fotomodelku, vysmál se mi. „Copak je někdo zvědavý na tlustý holky? Takové určitě nehledají.” Já jsem si ale nenechala svůj sen zkazit zastaralými názory. Protože ano, někdo je zvědavý. A víte, kdo nejvíc? Přesně ty ženy, které potřebují vidět, že mít kilčo navíc je normální, že mít široké boky a silná stehna je normální, nebo že mít strie a celulitidu je normální. Spousta lidí si stále myslí, že mít celulitidu a strie je tabu, o kterém se nesmí vědět. A já se snažím svými fotkami tato tabu bourat. Protože mít strie i celulitidu je úplně normální,“ svěřila se Anna na spuštění osvětové kampaně Gillette Venus, kterou nafotila s dalšími influencerkami.

Každá z dívek šla v rámci kampaně s „kůží na trh“ a představila své nedokonalosti. Kvůli svému tělu často čelí šikaně i známá rapperka Sharlota. „S předsudky jsem se setkávala od útlého věku. Nejdříve kvůli vystouplým žebrům, potom kvůli akné nebo odstátým uším. Když jsem začala hodně cvičit a nabírat svaly, lidi zajímalo, proč jsem přibrala. Nerozlišovali, že to není tuk, ale svaly. Největší šikana ale přišla až s tetováním,“ prozradila Sharlota s tím, že si lidé kvůli jejím obrázkům na těle si odsedávají v tramvaji a při nakupování má neustále za zády ochranku.

Obě dívky jsou se svou postavou nadmíru spokojené a ze svého „handicapu“ dokázaly vytěžit maximum.

 

 

 

Default User Image
Martin Klimeš, 31.05.2023 15:47
Teď máš ráda že jsi tlustá a myslíš si že jsi krásná
Šikulka
Klidně přesvědčuj dál sebe i ostatní jak je to v pořádku a jsi spokojená. Uvidíme až ti bude 35 krásko 😂😂😂😂
Default User Image
Milan, 31.05.2023 18:03
Zas tak hrozná není. Měl jsem kamarádku, ta jezdila na kole pomalu jak bohyně ale měla tvarovanou zhruba podobnou postavu, velkej zadek, k tomu hrnky. A v dresu, fakt kočka. Měla to tak dáno. Uznávám ale, že je to bizár dnes všechnu lenost schovávat za sebelásku. Tady bych to ale úplně ztracené neviděl, podle pár videí a postu na internetu na sobě vcelku maká.
Default User Image
Honza, 01.06.2023 09:37
Pořád lepší pořádnej macek jak ty odbarvene peoxidky s postavou vyschlé mrtvoly...