Zpěvák Pavel Vítek slaví 60. Narozeninový koncert bude plný hvězdných hostů
Zdroj: herminapress

Zpěvák Pavel Vítek slaví 60. Narozeninový koncert bude plný hvězdných hostů

Vytvořeno dne 30.09.2022

 

Narozeninovým koncertem v pražské Lucerně oslaví zpěvák Pavel Vítek své 60. narozeniny. Interpret hitů jako Má svůj den, Mám rád vůni tvý kůže nebo písní ze slavných muzikálů si pozval hvězdné hosty. Gratulovat přijdou Monika Absolonová, Helena Vondráčková, Adéla Gondíková, Daniel Hůlka, Jitka Zelenková, Regina Rázlová a mnozí další. Nebudou chybět ani oblíbení 4 Tenoři.

„Se skupinou 4 Tenoři premiérově zazpíváme jednu píseň z našeho nového alba, které vyjde na podzim. A i když je to koncert k mým šedesátinám, moc se na něj těším. Určitě si to s diváky v Lucerně hodně užijeme,“ uvedl Pavel Vítek před koncertem, kterému s přípravou pomáhá dlouholetý životní partner, kandidát do Senátu ČR, producent Janis Sidovský.

Olomoucký rodák Pavel Vítek od devadesátých let účinkuje v činoherních i muzikálových inscenacích. Vytvořil premiérové role v muzikálech Bídníci, Pomáda, Dracula, Fantom opery, Mamma Mia!, Noc na Karlštejně, Rebelové, Miss Saigon, Cikáni jdou do nebe, Angelika, Tři mušketýři nebo Ples upírů.

Vystupoval i na významných koncertech českého šoubyznysu. Jako host Evy Pilarové v legendární Rainbow Room v Rockefeller Centre v New Yorku na plese Beseda Ball, který pořádalo České centrum v New Yorku. V říjnu 2007 si společně s Evou Pilarovou zazpíval v káhirské Opeře.

Pavel Vítek je držitelem cen z mezinárodních písňových festivalů ve Finsku (The Midgnight Sun Song Lahti) a v Maďarsku (festival OIRT). Za výkon v muzikálu Ples upírů jej Kolegium Ceny Thálie nominovalo na Cenu Thálie v kategorii Muzikál, opereta (2017). Od roku 2018 je Pavel Vítek členem úspěšné vokální formace 4 Tenoři, která získala za své debutové album (2020) Zlatou desku Supraphonu a vyprodává koncertní turné po Čechách i na Slovensku.

Pavel Vítek dlouhodobě podporuje nadaci pro pomoc nemocným dětem Kapka Naděje.