Aleš Cibulka si prožil peklo! Nejprve totální vyhoření a pak 24 stehů na břiše!
Zdroj: Se svolením Aleš Cibulka

Aleš Cibulka si prožil peklo! Nejprve totální vyhoření a pak 24 stehů na břiše!

Vytvořeno dne 04.10.2022

Jel takzvaně na plný plyn, neznal volno, den měl rozplánovaný na minuty. Jedl a pil v autě nebo mezi převlékáním z obleku do obleku. Odpočíval v pauzách mezi natáčením, spal minimálně. To si však na moderátorovi Aleši Cibulkovi logicky vybralo svou daň. Všude dal výpověď, nechtěl s nikým komunikovat, nemohl mezi lidi. Jen spal a koukal do stropu. Když se po skoro roce dal dohromady a začal fungovat, přišla po pár letech další zdravotní rána. Tentokrát mohl i umřít. O tom všem je 13. komnata Aleše Cibulky, kterou tuto středu odvysílá Česká televize.

„Když přišel můj kamarád, scénárista René Kekely s námětem na mou 13. komnatu, přemýšlel jsem a pak jsem řekl ano, ale tehdy, pokud jí bude provázet Maruška Retková. Známe se strašně dlouho, máme se moc rádi a já k ní mám plnou důvěru. V televizi rádi souhlasili a vznikl díl o mně s úžasným štábem, pod režijním vedením Zdeňka Gawlika. Je to zkrátka o tom, co jsem už stihl v tom mém 45letém životě prožít,“ řekl Aleš Cibulka.

Dvakrát si zdravotně sáhl na úplné dno. Poprvé v roce 2015 prodělal akutní vyhoření, celkové vyčerpání organismu. „Jel jsem na plný plyn, téměř bez jediného dne volna. A právě to si nakonec vyžádalo svou daň – „syndrom totálního vyhoření“, tedy celkové vyčerpání organismu z přepracování. Jednoho dne po návratu z rodného Chodova, kde jsem před tím moderoval akci, jsem přišel domů a oznámil svému partnerovi Michalovi, že se vším končím, všude dávám výpověď a všechno ruším,“ svěřil se v 13. komnatě Aleš Cibulka. „Dokonce se psal ohromný nesmysl, že jsem v blázinci. Přitom já jsem byl doma a pouze jsem docházel k odborníkům, kteří mi ohromně pomohli…,“ prozradil moderátor.

Skoro rok mu trvalo, než se zapojil zase pomalu do procesu. Když pak nabral síly a rozjel opět rozjetý vlak, i když už s rozumem a mírou, přišla další zdravotní rána. U té hrál doslova o čas. Pokud by nepřišel k lékařům brzo, zemřel by.

„Byla to akutní divertikulitida: onemocnění střev, které, pokud by se ihned neřešilo operativně a hned, skončilo by fatálně. Ze dne na den jsem musel všechno zrušit! Okamžitě jsem musel na operační sál. Břicho mi zdobilo 24 stehů, hodně jsem zhubl. Ale přežil jsem. Jak se říká, něco špatné je pro něco dobré, a tohle vše bylo dobré k tomu, abych se zastavil. Abych se zamyslel a řekl si – a dost! Musíš se naučit říkat NE!, musíš se naučit odmítat, bez ohledu na to, co si kdo v tu chvíli myslí. Já vím, jak to je, moji blízcí, můj partner Michal, lékaři. Těm všem vděčím za to, že tu dneska po vyhoření i operaci střev jsem a zase můžu pracovat. S láskou, energií a chutí,“ dodává Cibulka, jehož 13. komnatu tuto středu (5. října) večer odvysílá Česká televize.