Pohublý Martin Dejdar změnil image. To je všechno moje, tvrdí o prošedivělých vousech a vlasech
Zdroj: herminapress

Pohublý Martin Dejdar změnil image. To je všechno moje, tvrdí o prošedivělých vousech a vlasech

Vytvořeno dne 30.04.2023

Lehce pohublý, s bradkou a prošedivělými vlasy dorazil Martin Dejdar do sobotního Toboganu Aleše Cibulky, aby pogratuloval režisérovi Hynkovi Bočanovi a herci Petrovi Nárožnému k jejich půlkulatému jubileu.

„Když mi Aleš Cibulka zavolal, co chystá, rád jsem nebyl, protože jsem měl něco natáčet a na návštěvu Toboganu nebyl čas. Pak se ale natáčení odložilo a já mohl potvrdit, že velmi rád dojdu. A jestli se divíte bradce a prošedivělým vlasům, tak to je všechno moje. Protože netočím, nemusím se sebou nic dělat, nemusím si barvit vlasy, holit. To mi vyhovuje,“ usmíval se herec, který s Hynkem Bočanem natočil svoji životní roli v seriálu Zdivočelá země.

„Antonín Maděra je asi moje životní role, s kterou jsem prožil 17 let, co se seriál natáčel. A často mi tuto roli připomínají i diváci. Scénář je psaný podle pravdy a pro mne to bylo v roce 1995, kdy se seriál začal natáčet, první setkání s realitou hrůz 50. let a komunismu. A hodně cenné bylo setkávání s lidmi, jako byl autor Jiří Stránský a František Zahrádka, hlavní poradce a zakladatel Muzea III. odboje, tak to mne hodně obohatilo. Co si tito lidé prožili, to vás musí zformovat.“

Příhod z natáčení má nejen Martin Dejdar za těch 17 let hodně moc. Točili dlouho dobu a s ostatními herci si čas krátili všelijak. Hráli karty, uzavírali sázky o nesmyslné úkoly. „Pamatuji se, že jsme točili scény, kde bylo hodně komparzistů, a my hráli karty o úkol. Kdo prohrál, musel chodit asi dvě minuty před komparzisty, klanět se a bouchat se do prsou jako Tarzan a křičet: ´Já jsem nejlepší herec na světě, lepší než Dustin Hoffman´. Ani nevím, kdo to tenkrát prohrál. Nebo jsme skákali polonazí do obilí, tomu jsme říkali klásky. No, dělali jsme blbosti, ale bylo to super,“ vzpomínal Martin Dejdar a poznamenal, že pánové Bočan i Nárožný jsou ve skvělé formě a přeje jim, aby to tak ještě hodně dlouho zůstalo.

Spolu s Martinem Dejdarem popřáli Hynkovi Bočanovi a Petrovi Nárožnému dlouhá léta Ivana Chýlková, Jiří Langmajer a zpěvák Jakub Hübner, který účastníky Toboganu obdaroval nejen písněmi, ale vlastnoručně upečenou bábovkou. Moderátor Toboganu Aleš Cibulka oba pány pak slavnostně uvedl do Síně Slámy.