Alkohol, dluhy a psychiatrie. Známý televizní reportér musí vyžít s pár tisíci měsíčně
Zdroj: Česká televize

Alkohol, dluhy a psychiatrie. Známý televizní reportér musí vyžít s pár tisíci měsíčně

Vytvořeno dne 31.01.2023

Známý televizní reportér si nesl trauma z těžkého dětství. To v dospělosti přispělo k jeho psychickým problémům i závislosti, nad kterými ale dokázal zvítězit. David Vondráček začínal jako novinář a později pracoval jako televizní publicista. Dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí jako investigativní reportér.  Za své reportáže získal řadu cen a za celovečerní dokument Láska v hrobě i Českého lva.

Prožil těžké dětství s otcem alkoholikem, který ho často bil a psychicky týral. Utíkal proto z domova a několikrát ho dokonce hledala policie. Nikdy nepoznal standardní fungování rodiny, což se posléze projevilo v jeho schopnosti založit rodinu vlastní. Často se uchyloval k alkoholu, který mu komplikoval práci a byl kvůli němu několikrát i vyhozen. Přišel i o vysněnou tvorbu pro Mladý svět a Mladou frontu. V té době David poprvé skončil v psychiatrické léčebně v Bohnicích, odkud ale odešel na revers.

Po nějaké době se k alkoholu přidal ještě hazard. David získal peníze v privatizaci a jako redaktor velmi slušně vydělával. Většinu financí ale obvykle prohrál v ruletě. Hra pro něj byla adrenalinem, hledáním hranice, ale také řízenou sebedestrukcí. Začal si půjčovat a jeho dluhy narůstaly. Snažil se usadit se a založit rodinu, což se mu podařilo. Ale jenom na krátkou dobu. Když začal znovu pít a hrát, manželka ho vyhodila.

Skončil na ulici a znovu se dostal do psychiatrické léčebny. Kvůli dluhům vyhlásil osobní bankrot. Aby měl na dárky pro děti, prodal Českého lva. Nakonec se mu podařilo závislost překonat. Dnes už 5 let nepije a nehraje, splácí dluhy a vychází se zhruba 8. 000,- Kč měsíčně. Získal stálou práci a pokud vydrží, tak za necelé 2 roky veškeré dluhy splatí.

13. komnata Davida Vondráčka je do vysílání České televize zařazena na 31. ledna. 2023.

 

 

 

Default User Image
Jiří Krejčí, 31.01.2023 14:07
Nepište takové hlouposti že se mu podařilo zavislost překonat, závislý je do konce života. Něco si o tom přečtěte než něco napíšete!!
Default User Image
Josef Matejka, 01.02.2023 09:53
Závislost se určitě překonat dá - může být abstinent i vyléčený, čemu nerozumíte?
Default User Image
Míra, 31.01.2023 16:32
"Pracovat"v ČT(údajně veřejnoprávní) a nechlastat je nadlický úkol!Ve spojitosti s drogami,nezřízeným sexuálním apetitem a to i "pod obojí",nelze neustále lhát a vytvářet dezinformace!A proto není jediný s životním krédem-vzhůru do bezvědomí!
Default User Image
Anonym, 01.02.2023 01:29
Držím palce,chodili jsme spolu do stejného ročníku na gympl v Sokolově.Byl to dobře parťák. Radek Prokop
Default User Image
Petr Kouba, 01.02.2023 05:58
Zdravím ! Hrávali jsme spolu fotbal , pamatuješ ? Jak žiješ ?
Default User Image
bývalý brynek, 01.02.2023 04:03
Abstinující alkoholik si nesmí do konce života dát ani jedno pivo jinak do toho zahučí znova. Je to jen o pevné vůli a taky motivaci. Když mi pár dobrých kamarádů předčasně zemřelo už i před 50 rokem věku na propité játra tak to byla pro mne motivace stát se abstinujícím alkoholikem. Dá se prožít krásný život i bez alkoholu ten jen zbytečně komplikuje život .
Default User Image
Mirka, 01.02.2023 09:20
Vím, o čem mluvíte a chce to zpočátku neobyčejně pevnou vůli. Nenapila jsem se třicet let a považuji to za životní úspěch. Bohužel moje dcera se dostala do stejných problémů, nešlo jí pomoci, pojala to jako sebedestrukci a bohužel se jí to podařilo. Zemřela v 45 letech.
Default User Image
Málčik , 01.02.2023 10:19
Upřímnou soustrast. Obdivuji vás,že jste to vše zvládla!!!
Default User Image
Janina, 27.02.2023 11:35
Měla jsem příbuzného alkoholika,vyváděl v opilosti příšerné věci a skončil na odvykací kůře.Asi 3 roky si nedal nic a pak si třeba k mastnému obědu dal 1 pivo.Byla zabíjačka tak si dal za celý den 1 až 2 piva.Podotýkam,že se vždycky přišel zeptat manželky jestli si to pivo může dát.Když řekla že ne,tak si ho nedal.Pivo měli doma stále a on si dal třeba jen 2x do měsíce.Takhle to dělal 20 let než zemřel na stáří.Nikdy nikdo ho po tom léčení neviděl opilého Do hospody ve vesnici nikdy nezašel.