Alpy byly osudné zpěvákovi Martinu Harichovi. Podporu měl od Marcely Březinové a Martina Franceho
Zdroj: herminapress

Alpy byly osudné zpěvákovi Martinu Harichovi. Podporu měl od Marcely Březinové a Martina Franceho

Vytvořeno dne 29.07.2020

Po letošních koronavirových koncertech „Zpívání z balkónu“ na Bohdalci a „Zpívání z vyhořelého balkónu“ v restauraci Černý kohout přišla zpěvákovi a producentovi Martinovi France nabídka na týdenní návštěvu „Českých Alp“ v Rakousku,  a to právě za toto zpívání, které pomáhalo v této nelehké době lidem. „Napsalo mi vedení hotelu, které poděkovalo za tuto bohulibou a koronavirovou činnost a jako správní Češi nabídli pobyt v rakouských Alpách v česko - alpském  hotelu Oberwirt“, uvedl France.

V rychlém sletu a jednání se ve finále, každý po vlastní ose v „Českých Alpách“ v Niedernsillu, kousek od vyhlášeného lyžařského centra Kaprun, potkali hned tři zpěváci: Marcela Březinová, slovenský zpěvák a muzikant Martin Harich a už zmíněný Martin France.

Ale samozřejmě to nebylo bez problémů.

Slovenský finalista soutěže Superstar 2011 Martin Harich, který zpíval, tak, jak to má rád, třeba, na ulici ve Švýcarsku, do nich nabouralo další auto a cesta byla tím pádem do Rakouska ohrožena. Ale Martin Harich zapracoval a s oblepeným zadním sklem a částečně vyklepanými dveřmi kufru dorazil.

A pak už následovali jen návštěvy vnitřních útrob rakouských Alp ze všech možných stran, včetně ledovců, kde prostě zima a sníh stále vládne.

Ale jinak si mohli nejen interpreti, ale zkrátka, kdo chtěl, hodně užívat, tak za 73 Euro na místní kartu absolvovali  celotýdenní vstupy zdarma na všechny atrakce, které si člověk umí představit. A tak zúčastnění mohli navštívit nejen nejvyšší hory v Alpách, včetně ledovce, ale i horské vyhlídky, muzea, skalní soutěsky, horská jezera, lanovky, měděné doly, thermály a nebo třeba bazény. Zkrátka, pro každého tu bezpochyby bylo vyžití.

Velikou devízou bylo i to, že, byť v hotelu s německým názvem Oberwirt, byl český personál a hlavně český průvodce a majitel tohoto zařízení. Ten se o své hosty staral a doprovázel je, samozřejmě i s patřičným výkladem všude, kde se dalo. Slovenský zpěvák Harich si dokonce v jednom dni se svým kachonistou Matějem odskočil do vedlejšího lázeňského města Zel am See a zahráli zde na ulici pro místní obyvatele a sklidili velký úspěch.

A to, že se interpreti domluvili už po telefonech, že zde v rámci nějakého večera na hotelu zazpívají, bylo téměř samozřejmostí a vykouzlilo to úsměv na tváři nejen zpěvákům, ale  především ostatním ubytovaným Čech i Slovenska, ale i příchozím návštěvníkům.

Po týdenním pobytu s nezapomenutelnými zážitky, se tak všichni rozjeli do svých domovů v Čechách a na Slovensku a domluvili se, že se opět všichni sejdou a v ještě rozšířenější verzi projektu „České Alpy“ v rakouských horách, tentokráte v zimní verzi, na zahájení sezóny a to počátkem listopadu.