Autor jednoho z nejslavnějších ploužáků všech dob zavítá 30. srpna poprvé do Prahy
Zdroj: Se svolením BrainZone International

Autor jednoho z nejslavnějších ploužáků všech dob zavítá 30. srpna poprvé do Prahy

Vytvořeno dne 23.08.2022

Jedna z nejslavnějších romantických skladeb všech dob Right Here Waiting zazní poprvé naživo v České republice. Autor megahitu z konce osmdesátých let, oceňovaný americký hudebník Richard Marx, ji připomene českému publiku v rámci světového turné The Songwriter Tour 30. srpna 2022 v pražském Divadle Hybernia.

Richarda Marxe objevil na začátku osmdesátých let jiný slavný autor mnoha nesmrtelných hitů, Lionel Richie. Ten byl přesvědčen o nesporném autorském i interpretačním talentu teprve sedmnáctiletého mladíka. Od té doby se Richard začal naplno věnovat svojí oblíbené disciplíně, psaní písní pro sebe i další slavné kolegy. Napsal nebo produkoval hity například boybandu N'Sync, Lutheru Vandrossovi nebo Keithu Urbanovi. S mnoha dalšími skvělými hudebníky spolupracoval, v roce 2006 třeba absolvoval turné s bubeníkem The Beatles Ringo Starrem.   

Richard má na kontě více než 30 miliónů prodaných nosičů po celém světě, cenu Grammy za nejlepší píseň roku, několik nominací Grammy, čtyřplatinovou desku za hity Satisfied a Right Here Waiting, a mnoho dalších ocenění hudebního průmyslu. Přes 30 let se jeho hity pravidelně objevují na špičkách celosvětových hitparád. Drží rekord jediného mužského interpreta na světě, jehož 7 písní v řadě se umístilo v Top 5 v nejprestižnějším americkém žebříčku singlů Billboard. "Posledních pár let jsem se soustředil hlavně na koncertování po celém světě. Začínal jsem ale jako skladatel a tím se cítím být nejvíce. Chtěl jsem si proto připomenout, jak moc je pro mě skládání důležité. Psát písně jsem nikdy úplně nepřestal, v telefonu mám spoustu malých úryvků melodií, textů a hlasových poznámek,” vypráví Richard o své současné tvorbě.  

Koncert Richarda Marxe v pražském hudebním Divadle Hybernia bude jeho historicky prvním v České republice.