Blonďatá operní diva Tereza Mátlová v záplavě modrých vln. Tak dlouhou vlečku u šatů ještě neměla
Zdroj: herminapress

Blonďatá operní diva Tereza Mátlová v záplavě modrých vln. Tak dlouhou vlečku u šatů ještě neměla

Vytvořeno dne 21.03.2023

Operní zpěvačka Tereza Mátlová se objevila kouzlo lyžování a jejím přáním, je aby zimní sezóna nikdy neskončila. Dává si ale velký pozor, nesmí se zranit, ani nastydnout, protože jí v Divadle Hybernia čeká premiéra opery Rusalka, kde si blonďatá diva zazpívá hlavní postavu, Rusalku.  

„Rusalku mám zažitou, ve svém repertoáru árie z této opery mám. Ale v režii Vlada Chmela nabízíme divákům komorní nastudování této slavné opery. Sešli jsme se ve hvězdné sestavě, návštěvníci se mohou těšit na Andreu Kalivodovou, Dana Hůlku, Ester Pavlů, Vladimíra Chmela a další. Musíme být pečliví, protože zpíváme jenom s klavírem a harfou a je všechno slyšet a vidět. Důležitá je výslovnost, jedná se o krásný český text a já trvám na tom, že zpěvákovi musí být rozumět,“ usmívala se Tereza Mátlová, oděná do krásného kostýmu Rusalky. Nešlo se nevšimnout předlouhé vlečky, která se vlnila a přelévala jako voda. „To vymyslel kostýmní výtvarník Lukáš Bartoň. S tou několika metrovou vlečkou jsem se už sžila, a protože je v Hybernii hluboké jeviště, budeme ještě prodlužovat. Můžeme si to dovolit.“

Mimo Rusalky čeká Terezu Mátlovou řada dalších koncertů. „Příští týden jsem v Košicích, pak letím do Japonska, kde budu mít koncerty s Janáčkovou filharmonií. A pak se vracím a jedu do Bratislavy. Pak nás s Rusalkou čekají cesty po otevřených scénách po republice,“ nastínila Tereza Mátlová své plány na budoucí měsíce a dodala, že se do Japonska moc těší. I z toho důvodu, že s ní pojede dcera Emilka.  

Inscenace Rusalky v produkci Opera lidem bude mít premiéru 24. 3. 2023 od 19 hodin v Divadle Hybernia. Nejhranější česká opera s multimediálními projekcemi vynikne předními pěveckými výkony – sólisté jsou prototypy svých rolí a s úspěchem je ztvárňují na různých českých i zahraničních scénách (Národní divadlo, Metropolitní opera v New Yorku a další). Účinkují: Tereza Mátlová (Rusalka), Daniel Hůlka (Vodník), Andrea Kalivodová (Ježibaba), Ester Pavlů (Cizí kněžna), Peter Berger (Princ), Vladimír Chmelo (Hajný).