Boj s ezošmejdy v Ulici. Zachránit Kristýnu ze spárů terapeutky Julie nebude jednoduché
Zdroj: TV Nova

Boj s ezošmejdy v Ulici. Zachránit Kristýnu ze spárů terapeutky Julie nebude jednoduché

Vytvořeno dne 22.05.2023

V poslední době se tvůrčí tým seriálu Ulice zaměřil na problematiku ezošmejdů. V příběhu Blanky (Linda Rybová), její dcery Kristýny (Sára Korbelová) i celé rodiny líčí, jak nebezpeční jsou tito samozvaní terapeuti pro lidi, kteří se ocitnou ve složitých situacích, a jak těžké je jejich triky prokouknout.

U Kristýny to začalo naprosto nenápadně. Její známá jí dala kontakt na terapeutku, která jí zcela jistě pomůže vypořádat se s panickými atakami, jež jí začaly hodně komplikovat život. Julie Papežová (Jitka Schneiderová) si Kristýnu okamžitě získala. Hned při prvním setkání měla Kristýna dojem, jako by jí Julie mluvila z duše. Ta si přitom jen oťukávala terén a šikovně získávala první cenné informace o budoucí klientce.

Během několika měsíců to u Kristýny zašlo tak daleko, že mimo Julie už nikomu jinému nevěří. Má pocit, že jí nikdo jiný nerozumí, Julii před každým hájí, používá její fráze, myslí si, že patří mezi vyvolené, kteří vidí a vědí více než ostatní. Julie si z ní udělala svou asistentku, šikovně ji zneužívá, zároveň si ji čím dál víc omotává kolem prstu a vráží jeden klín za druhým do jejích vztahů s blízkými.

Kristýna přestala na Juliin popud užívat léky předepsané odborníky a docházet na konzultace k psychiatrovi a psychologovi. Teď s ní chce navíc odjet na týdenní seminář do hor, naprosto se odříznout od světa a takzvaně pracovat na sobě. Pro Kristýniny rodiče to je signál, že je už skutečně zle, že se jim dcera nebezpečně vzdaluje. Její táta Luděk (Vasil Fridrich) zjišťuje, jak velkého soupeře v Julii Papežové mají, že tato dáma je opravdovým mistrem v manipulacích. Spolu s bývalou manželkou Blankou a jejím současným partnerem Evženem (Martin Finger) však hodlá o Kristýnu bojovat všemi možnými prostředky.

Do akce zapojí také Kristýninu babičku Marii (Jitka Smutná). Ta se s Julií co nevidět sejde, aby ji osobně poznala. S jakým výsledkem? Jak setkání těchto dvou velkých hráček dopadne? A co to udělá se vztahy v rodině?  

 

 

 

 

Default User Image
Jan, 22.05.2023 19:58
Tu situaci,ve ktere se nachazi Kristyna moc dobre znam,zil jsem s zenou,20 let,ktera byla"osvicena",vykakaslala se na na rodinu vcetne 2 deti a dala se na drahu vědmy, po 25 letech jsme se rozvedli,mně zustaly děti,dodneška pěkně vydelává na hlouposti lidí,hlavně žen a má se dobře,horoskopy si cucá z prstu a slabši jedinci jí to baští,je to hrozně nebezpečné.