Těšte se! Aleš Cibulka chystá hvězdně obsazený Tobogan a velkolepý křest své knihy
Zdroj: herminapress

Těšte se! Aleš Cibulka chystá hvězdně obsazený Tobogan a velkolepý křest své knihy

Vytvořeno dne 19.05.2023

Aleš Cibulka se stal v říjnu 2004 pokračovatelem, tvůrcem i moderátorem jednoho z nejúspěšnějších rozhlasových pořadů porevoluční doby – Toboganu33 let zábavného pořadu ve 33 veselých kapitolách najdete Cibulkově knize Koho mi nadělil Tobogan. 

Milí posluchači Toboganu, milí čtenáři,

můj milovaný Český rozhlas v tomto roce slaví sté narozeniny a vy ani nevíte, jakou jsem měl radost, když jsem dostal velkorysou nabídku k vytvoření téhle knihy. Je to vlastně takový můj malý dárek nejen rádiu samotnému, ale i vám všem, rozhlasovým příznivcům. A že vás je!

Mám tu čest být od října 2004 tvůrcem i moderátorem jednoho z nejúspěšnějších rozhlasových pořadů porevoluční doby, smím se podílet na takové legendě, jakou je Tobogan. Dne 24. listopadu 1990 se zrodila společná ratolest tehdejšího šéfa rozhlasové zábavy Ivana Rösslera a moderátora Tomáše Slámy a stejný pořad ve stejném čase sobotu co sobotu vysíláme už třicátým třetím rokem! Jak jsem zjistil, to nemá ve světě mezi podobnými relacemi obdobu. V přímém přenosu, s publikem, bez přestávky. Taky budeme za tohle prvenství v červnu zapsaní do České knihy rekordů!

Největší dík ale opravdu patří vám, naši milí posluchači. My před mikrofony či v zázemí pořadu bychom se mohli přetrhnout, ale kdybyste nebyli vy v publiku ani vy u rozhlasových přijímačů, jistě už byste dávno poslouchali v éteru před sobotním obědem něco úplně jiného než náš pořad.

Tahle knížka si neklade větší cíl než vás pobavit, přimět vás k úsměvu nebo jen tak zpříjemnit chvíle vašeho odpočinku. Díky těm dvaceti letům v zázemí Toboganu jsem totiž zažil neskutečné množství veselých i napínavých historek. A byl by hřích nechat si některé z nich pro sebe.

Ať už tedy sedíte s kávou ve svém oblíbeném křesle, na zahrádce v lehátku, v kupé jedoucího vlaku anebo třeba na oné místnosti (tam se čte velmi často!), přeji vám příjemné chvíle strávené při čtení toho, co jsem díky vám a díky rozhlasovému Toboganu zažil. Váš Aleš Cibulka

Aleš Cibulka, autor knihy Koho mi nadělil Tobogan, pokřtí svoji knihu 20. května v přímém přenosu Toboganu na ČRo Dvojka od 10 hodin. Kmotři knihy budou hvězdní: Iva Janžurová, Carmen Mayerová a Petr KOstka, Eva Hrušková a Jan Přeučil, Ivanka Devátá, Petra Janů Ladislav Frej, Jiří Štědroň, Josef Zíma a další hosté.