Bouřlivák Krobot, nenaladěná  Šoposká, protiva Hanzlík budou vyšetřovat odložené případy
Zdroj: herminapress

Bouřlivák Krobot, nenaladěná Šoposká, protiva Hanzlík budou vyšetřovat odložené případy

Vytvořeno dne 04.07.2023

Děj nového seriálu se odehrává v kulisách pražské kriminální policie, pod jejímž patronátem vznikl speciální útvar OKTOPUS (Oddělení kontroly termínově ohrožených případů útvaru S). Oddělení je týmem jednoho muže, kapitána Dítěte (Miroslav Krobot), o kterém se v kuloárech vypráví řada legend. Případů s expirační dobou dvaceti let má víc než dost, a tak je mu přidělena posila – mladá policistka Fáberová (Marika Šoposká).

Postavu kapitána Dítěte nejvýrazněji charakterizuje pověst velkého bouřliváka v soukromém životě a karbaníka. Miluje prostředí závodních koní. „A to se právě tak úplně neslučuje s jeho služebními povinnostmi a dodržováním všemožných předpisů. S tím má trochu problémy. Jinak je to analytický mozek, který se vždy při vyšetřování nějak uplatní. Jinak je línej. Mám tam jednu hodně dramatickou chvíli, běží kolem pachatel a já mu nastavím nohu. A mám tam psa jménem Krvesaj,“ popisoval se smíchem Miroslav Krobot svoji roli v Domě České televize na karlovarském festivalu.

Jeho kolegyni, kapitánku Fáberovou, ztvárňuje Marika Šoposká. „Celý ten seriál jsem naštvaná, za 13. dílů se snad usměji jen jednou. Řeším si svoje osobní problémy a do toho se mi připlete Krobot,“ usmívala se Marika.

Postavu starého protivy si zahrál Jaromír Hanzlík. „Já nevím jak diváci, ale já už mám kriminálek po krk. Už jsem si řekl, že krimi točit nebudu. Pak mi zavolal Jan Pachl, že kolega, který měl hrát roli, šel do nemocnice, jestli bych to nechtěl. Rval jsem si vlasy, ale protože mám Honzu rád, šel jsem do toho. V seriálu jsem se pokusil vytvořit výrazného starého protivu a zalíbilo se mi to.“

Pro záběry zázemí sídla pražské policie a útvaru OKTOPUS zvolili filmaři Emauzský areál u Karlova náměstí, v němž sídlí Institut plánování rozvoje hlavního města Prahy. V průběhu několikaměsíčního natáčení ovšem štáb využije celou řadu lokací napříč republikou

„OKTOPUS bude trochu jiný seriál. Je totiž založený výhradně na odložených případech. Detektivové nevyšetřují aktuální vraždy. A to i mě baví, protože vynecháváme obvyklé prvotní výslechy všech podezřelých. Ty už kdysi proběhly a my se v příběhu jednotlivých dílů můžeme víc věnovat psychologii postav. Pro mě tedy něco nového,“ přiznává režisér Jan Pachl, který se současně podílel také na scénáři. Jeho režijní rukopis znají diváci České televize například ze seriálů Cirkus Bukowsky nebo Rapl.