Březinová, France, Malá a spol. vyměnili pódium za balkón! Poslouchalo celé sídliště
Zdroj: Archiv Martin France Production

Březinová, France, Malá a spol. vyměnili pódium za balkón! Poslouchalo celé sídliště

Vytvořeno dne 14.12.2020

První zimní Zpívání z balkonu, které v sobotu 12. prosince uspořádal zpěvák a producent Martin France, se setkalo s velkým ohlasem. Zpěváci, kteří vzhledem k situaci nemůžou koncertovat, vyměnili pódium dočasně za balkon a potěšili kolemjdoucí i diváky na Facebooku populárními hity i vánočně laděnými songy.

Sobotní koncert na Bohdalci v pražských Vršovicích zahájila herečka Jitka Asterová, kterou slyšíváme zpívat málokdy. „Jsem potvrzením toho, že zpívat může každý,“ smála se Jitka, která se objevila například v muzikálu Mamma mia, a tak si zvolila hit právě z něj.

Během hodinového odpoledního koncertu se na balkoně vystřídala řada výborných zpěváků – Magda Malá, Zbyněk Fric, Michaela Dolinová či Zuzka Nová. Hostitel a pořadatel Martin France přinesl skvělou vánoční náladu s hitem Karla Gotta Jsou svátky. Zlatým hřebem večera bylo vystoupení Marcely Březinové. „Není jediný koncert, kdy bych nezazpívala písničku, kterou pro mě složil Karel Svoboda, Hádej,“ prozradila Marcela.

Nebyl by to předvánoční koncert, kdyby na závěr nezazněl známý vánoční hit. Vánoce, Vánoce přicházejí zapěli z balkonu všichni společně s tím, že za týden se někteří z nich na balkon zase vrátí. V sobotu 19. 12. 2020 v 15 hodin se totiž chystá druhý koncert, na kterém se objeví další interpreti.

Všichni umělci vystoupili bez nároku na honorář, ale díky partnerům, jako je společnost Kaufland, si odnesli dárkovou tašku, anebo si mohli připít sklenkou vína z vinotéky Na břehu Rhóny ve Vršovicích a nebo už teď ochutnat výborné cukroví od cukrárny Dorty domů.