Česká gospelová jednička Leona Gyöngyösi a slovenský DJ Philipee: Nová skladba čekala měsíce v šuplíku
Zdroj: Archiv Leona Gyöngyösi

Česká gospelová jednička Leona Gyöngyösi a slovenský DJ Philipee: Nová skladba čekala měsíce v šuplíku

Vytvořeno dne 13.12.2020

Nejznámější česká gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi se spojila se slovenským producentem a DJem Philipee-m a v 1.adventní neděli odpremiérovali svůj společný taneční singl ve svátečním nádechu – Believer. O vokály se krom Leony postaral 7-členní gospelový sbor z USA, který je součásti oblíbeného česko-amerického projektu Gospel night.

Spolupráce se slovenským producentem vznikla ještě v roku 2019 prostřednictvím Instagramu. "Náhodně jsem viděl video, kde s Leonou zpívají černošští zpěváci a ihned jsem zatoužil mít tento sbor ve své skladbě, tak jsem Leonu oslovil s návrhem na společný song,” říká producent. Demo se zpěvačce zalíbilo, a tak setkání gospelové skupiny v rámci vystoupení v zimě 2019 Philipee-ho namotivovalo k přípravě skladby. Následovalo nahrávání hlavních vokálů v studiu v Bratislavě a celého sboru v Praze. Vzhledem k svátečnímu nádechu skladby a náročnější postprodukci se však bratislavský producent rozhodl skladbu odložit a vydat až teď.

Taneční novinka Believer v žánru chill dance nese tradiční Philipee-ho rukopis – melodické synťáky připomínající pop 80.let, euforické housle a melodické piano v refrénu, které doplňuje kvalitní černošský zpěvák Serge Gedeon. Povzbudivý text písně pojednává o víře, vytrvalosti a nevzdávání se při plnění svých snů.

Philipee je slovenský DJ a producent známý tanečními rádio skladbami Save me feat. Martin Císar či Feelin Good . Song Believer je již 9. skladbou bratislavského producenta, z nichž 6 se dostalo i do slovenských rádií. Začátkem roku 2021 plánuje vydat debutové album s hostujícími umělci jako např. Matej Vávra či VeronikaS.

Leona Gyöngyösi je českou nejznámější gospelovou zpěvačkou, která má v ČR svůj hudební, charitativní projekt Gospel Night. Spolupracuje se spousty gospelovými sbory z USA, ČR a SK. Už jako malá holka se věnovala herectvu, v 9 letech moderovala hudební hitparádu ESO na TV Nova s Terezou Pergnerovou, zpívala v dívčí skupině New Golden Kids, hrála v několika muzikálech a od r.2013 se věnuje gospelové hudbě. Její hudební nadšení jí dostalo až do USA, kde poznala své zpívající přátele. Spolupráce se zpěváky z USA trvá již déle jak 4 roky a do budoucna se připravují další hudební projekty. Její hudební motto ,, hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky"