Budete se divit, co dělá! Sopranistka Jana Šrejma Kačírková změnila profesi
Zdroj: Šporcl Arts agency

Budete se divit, co dělá! Sopranistka Jana Šrejma Kačírková změnila profesi

Vytvořeno dne 03.08.2021

Trojnásobná držitelka Ceny Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková, si v rodném Vidově užívá zasloužené dovolené. V rámci svého volného času změnila na pár hodin profesi a stala se hasičkou. Zúčastnila se totiž pohárové soutěže dobrovolných hasičů. A uspěla.

"Byla to úplně nová zkušenost. Na jevišti trému nemívám, ale tady jsem nevěděla, co mě čeká. Soustředila jsem se pouze na to, abych správně spojila hadice, doběhla co nejrychleji a sestříkla terč. Když se povedlo a viděla jsem, jak i protihráči fandí a přejí si navzájem co nejkratší čas, byl to pocit k nezaplacení.,“ dodává operní diva. Jedna z nejlepších a zároveň postavou i nejdrobnějších českých zpěvaček nakonec obdržela se svým týmem 2. místo.

Po skončení dovolené se opět naplno vrhne do práce. Vyjde jí deska s názvem Kdy láska přilétá, kterou natočila jako poctu nedávno zesnulé operní legendě a její milované učitelce Libuši Domanínské. Na své domovské scéně v Národním divadle Brno se představí v opeře Peter Grimes pod vedením režiséra Davida Radoka, se kterým spolupracovala na opeře Juliette/Lidský hlas, za kterou získala svou třetí Thálii. Má před sebou také premiéry oper Evžen Oněgin a Mefisto v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. A ve Valdštejnské zahradě v Praze vystoupí 10. září na koncertě K poctě českých patronů, kde zazní mimo jiné i finální část oratoria Svatá Ludmila Antonína Dvořáka.

„Dovolenou s rodinou na statku si velmi užívám, ale už se zároveň moc těším na krásné role, které mě po prázdninách čekají,“ dodala sopranistka.