„Slovenský Tomáš Klus“ pokřtil své třetí album. Podpořilo ho mnoho známých osobností
Zdroj: NetwIN production/Stanislav Sobkuliak

„Slovenský Tomáš Klus“ pokřtil své třetí album. Podpořilo ho mnoho známých osobností

Vytvořeno dne 02.08.2021

Slovenský zpěvák Juraj Hnilica, kterého často přezdívají jako „slovenský Tomáš Klus“, v sobotu pokřtil v amfiteátru ve slovenském Martině své třetí album „Pohni líca“ ve velkém stylu. Kromě několika stovek fanoušků jej přišlo během dvouhodinové show podpořit mnoho známých slovenských osobností.

Martinským amfiteátrem nesla od podvečerních až do pozdních nočních hodin kvalitní hudba a pozitivní nálada. V 18 hodin se chopil kytary spisovatel, muzikant a milovník žen Ján Marton, kterého za třičtvrtě hodiny vystřídal slovenský muzikant Peter Júhas, jenž na konci loňského roku vydal svou debutovou desku. Přesně o půl osmé večer nastoupil na pódium Juraj Hnilica se svou kapelou „Galantný jeleň“ a společně rozezpívali a roztančili během téměř 2,5hodinového koncertu celý amfiteátr.

"Zažil jsem jeden nádherný, nezapomenutelný večer plný upřímných emocí a mohu s jistotou říct, že na něj nezapomenu do konce života. Celý týden jsem v sobě nesl takový pocit tíhy a zodpovědnosti, protože jsme dlouho nehráli před publikem a chtěl jsem lidem darovat fakt nádherný zážitek. Když jsme však vyšli na pódium, všechno ze mě opadlo a nechal jsem se vést jedinečností přítomnosti, kterou tvořil samotný vesmír posílen o velmi silný úplněk měsíce. Děkuji všem přítomným hostům, fanouškům, kamarádům, rodině a neposlední řadě Bohu, že nám dopřál takový krásný večer,“ netají své emoce Juraj Hnilica.

Mezi kmotry nového CD Juraje Hnilici byli muzikanti a zpěváci Ján Marton, Peter Júhas, Nikoleta Šurinová, Jana Šifrová, Barbora Švidraňová a Jurajova žena a zpěvačka Lucia Machovičová, které s ním na album nazpívaly píseň Okovy.