Burešová s Lamborou roztančí Slunečnou. Jak zvládli čardáš?
Zdroj: TV Prima

Burešová s Lamborou roztančí Slunečnou. Jak zvládli čardáš?

Vytvořeno dne 18.05.2021

Herec musí být připraven na všechno a v momentě, kdy se ve Slunečné natáčí další část Julčiny parády, chce se Janek přidat, Týna ale váhá, protože si není jistá v kramflecích. Pro oba představitele – Evu Burešovou a Marka Lamboru – to znamenalo naučit se taneční choreografii a zapojit se do folklórního souboru.

Video soubor

"Den před natáčením jsme měli v ateliérech zkoušku choreografie. I když jsem trénovaná z divadla nebo muzikálu, tak tohle byl trochu jiný styl tance, než jsme zvyklí. Do toho jsme ještě s Markem nacvičovali druhou chorografii a obě byly dost rozdílné. Myslím, že jsme to zvládli. Hodně jsme se u toho nasmáli,“ prozrazuje Eva Burešová. „Taky jsme byli hodně zpocení a moc mě potěšilo, když mi psali diváci, kteří ty díly sledují dopředu, zda jsme tu zkoušku, která probíhala v Zápech na zahradě, kazili podle scénáře, nebo nám to opravdu nešlo. Samozřejmě že jsme to kazili úmyslně a jsem ráda, že to bylo tak autentické.“

A to se měl původně tančit dokonce čardáš. „To se moje maďarské kořeny probudily a já jsem si říkala, že to určitě zmáknu, mám to v sobě. Ale pár hodin jsme to trénovali, to přiznám. V televizi to bude jen chvilka, ale i tak jsem ráda, že jsme se mohli přidat k tanečnímu souboru Mateník, který tam tančí kolem zpívající Lucky Polišenské a my je s Markem jen doplňujeme,“ říká herečka. „Přiznávám, že se mě Lucka ptala na pár rad ohledně zpěvu, byla nervózní. Já jí ale neměla co poradit, protože to zazpívala krásně. Lucka zpívá neuvěřitelně a je moc talentovaná. Chápala jsem tu její nervozitu, protože víc hraje, než zpívá. Kdybych se já teď měla jít postavit do Národního, taky bych byla nervózní. Zazpívala to krásně a myslím, že jí to moc slušelo,“ uzavírá seriálová Týna.