Tohle je nový objev českého filmu: Syn zesnulého choreografa jde z role do role
Zdroj: Mall.TV

Tohle je nový objev českého filmu: Syn zesnulého choreografa jde z role do role

Vytvořeno dne 10.12.2020

 

Je mu teprve jednadvacet a už  točil s Ondříčkem, Hřebejkem, Zachariášem i Alicí Nellis. Syn předčasně zesnulého  choreografa Richarda Hese (+50) geny nezapře. Nejenže Oskar Hes vystudoval konzervatoř stejně jako jeho otec, ale už během jejích studií dostal první velkou příležitost v Českým lvem oceněné minisérii Pustina. Od té doby mu uznávaní čeští režiséři nabízejí jednu roli za druhou. Zahrál si v Dukle 61, Rédlovi i Zátopkovi. Zatím poslední, kdo talentovaného herce oslovil, je režisérka Jitka Rudolfová. Obsadila ho do nového seriálu Terapie sdílením.

V novém seriálu si Oskar Hes zahrál roli Marka. Ten chce udělat dojem na svou vyvolenou. Předstírá proto, že je aktivní cyklista a vyznavač zdravého životního stylu, protože takový budí dojem z fotek, které zveřejňuje na sociálních sítích. Ve skutečnosti ale nejčastěji jezdí palcem po ovladači herní konzole a cpe se u toho bagetou. Ani dívka jeho srdce mu v tomhle směru nezůstává nic dlužná a pro změnu se vydává za jogínku, i když místo na jogamatce tráví večery s kamarády u piva.

„Osobně bych se na rande takhle nikdy nechoval,“ nesouhlasí mladý herec s jednáním postavy, kterou ztvárnil. Pochopení má jen pro hraní videoher, kterými se občas taky rád baví. Kromě nich se ale od dětství věnuje tanci, ovládá akrobacii, bojová umění, jízdu na skatu i na lyžích.

Jak schůzka mladého páru dopadne a jakým způsobem ovlivňují mobilní telefony vztahy, prozrazuje další z osmi dílů Terapie sdílením s příznačným názvem Cyklista a jogínka. V něm si kromě Hese zahrála i Táňa Malíková. Blonďatá herečka má naopak s falešnou identitou bohaté zkušenosti, před pár lety totiž bavila internet svou lámanou angličtinou a falešným zpěvem coby Nicky Tučková. Seriál s podtitulem O esemeskách a lidech je k vidění zdarma na internetové televizi Mall.tv. Kromě televizního má Terapie sdílením i svůj audioseriál, který je k poslechu exkluzivně na Audiotéce.