Český Belmondo ve Specialistech: Martin Kraus svádí jednu studentku za druhou
Zdroj: TV Nova

Český Belmondo ve Specialistech: Martin Kraus svádí jednu studentku za druhou

Vytvořeno dne 08.04.2021

Seriál Specialisté se těší u diváků čím dál tím větší oblibě. Kromě týmu Specialistů se v epizodách objevují i další známé herecké osobnosti. Dost často jsou jim přiřazeny role větších či menších padouchů.

V dílu, který půjde do vysílání 12. dubna, se objeví například zejména ženskou částí publika oblíbený Martin Kraus, který je často označován za českého Belmonda. Ztvární nestoudného profesora Michala Horáka, který sice ve škole přednáší základy práva, komunikaci a jednání s lidmi, ale zároveň se běžně zaplétá se svými studentkami. Zeptali jsme se Martina Krause, jak se v této roli cítil.

Hrajete profesora, který má intimní poměr se svými studentkami. Jak se vám tato role hrála? Nebudu vám nic nalhávat. Kdyby měla mít postava, kterou hraju, poměr se se svými studenty, tedy kluky, měl bych se ztvárněním role asi větší problém. V tomhle případě jsem byl ale obklopen mladými dívkami, tak mě to bavilo (smích). Na druhou stranu, čím více se postava odchyluje od vašeho běžného normálu, tím větší prostor máte pro hraní.

Máte pro něco takového pochopení? V takovém prostředí je člověk přece jen vystaven pokušení. Táhne mi na čtyřicet a po boku mám, už nějaký ten pátek, velmi úžasnou bytost. Věřím tedy na chemii a oddanost. Pokud máte od partnera vše, co potřebujete, přijde mi absurdní hledat jinde. Ale přiznám se, že před několika lety bych určitě jako vzorný profesor na takové škole jen těžko obstál. Něžné pohlaví se mnou vždy dost mávalo. 

Přestože sám dceru zatím nemáte, dokážete se vžít do pocitů otce, který zjistí, že má s jeho dcerou poměr její pedagog? Jak byste se v takové situaci zachoval? Záleželo by na okolnostech. Každopádně, pokud by se jednalo o případ jako v tomto dílu, obávám se, že bych skončil ve vězení já. Mám horkou hlavu a jsou chvíle, kdy prostě jednám pudově a rozum nemá šanci.    

Hrajete raději kladné, nebo záporné postavy? Já hlavně rád hraju! A to je pro mě důležité. Každou postavu můžete něčím obohatit, ať je záporná, nebo ne. Koukám rád na herecké ikony, ať naše, či zahraniční, a žasnu, jak dokážou být tito herci autentičtí. Jak dají lidskost záporákovi, ale i kladnému hrdinovi. Je to o tom, že si opravdu můžete dovolit cokoliv, zkusit věci, které bychom si v reálu nikdy nedovolili. Jen je potřeba být víc než přirozený. A to je ten kumšt, pro který to děláme. Nutno ale dodat, že ne vždy se nám to povede. Ale každá postava je pro mě výzvou.

Na Specialisty se můžete těšit každé pondělí ve 20.20 v TV Nova!