Velká podpora pro očkování a Anděla mezi zdravotníky: Kateřina Zemanová a veterán MUDr. Libor Vašina
Zdroj: herminapress

Velká podpora pro očkování a Anděla mezi zdravotníky: Kateřina Zemanová a veterán MUDr. Libor Vašina

Vytvořeno dne 08.04.2021

Jménem Nadační fond prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana podpořila očkovací proces proti Covid-19 dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová. Před očkovacím centrem ÚVN Praha se sešla s účastníkem mise v Kábulu plk. MUDr. Liborem Vašinou, který se chystal už k druhé vakcinaci. Společně zdůraznili potřebu očkování, jako účinné zbraně proti koronavirové pandemii.

„Nesmírně si vážíme podpory pana prezidenta, kterou věnuje zdravotníkům bojujících s pandemií. A také si vážíme pozornosti, kterou věnuje všem válečným veteránům. Kateřině Zemanové děkujeme za veškerý čas, který vynakládá na tuto podporu. Je třeba si uvědomit, že virus nehraje podle pravidel, proto musíme učinit veškerá opatření, když to řeknu vojenskou terminologií, jak virus porazit, jak nad ním vyhrát válku. A právě očkování má svoje nezastupitelné místo. Jsem s kolegy, kteří jsou toho času na misi, v kontaktu a určitě je budu informovat, jaké cti se nám dostalo,“ uvedl plk. MUDr. Libor Vašina v ÚVN Praha, kde v očkovacím centru naočkují 700 lidí denně, mají i výjezdní očkovací tým a jsou také připraveni zahájit práci ve velkokapacitním očkovacím centru pražské hale O2 Universum.

Kateřina Zemanová chápe, že hodně lidí přijímá očkování proti covidu s určitými rozpaky či obavou. „Spousta lidí má pocit, že očkování je něco, čeho se musí bát. Snažíme se informace o potřebě očkování šířit dál. Já sama ještě naočkovaná nejsem, protože ještě na vakcínu nemám nárok. Kdybych ale teď odjela zpět do Londýna, kde je proočkovanost vyšší, přišla bych na řadu asi tak za měsíc. Ale v současné době zůstávám na home office v Čechách, tak doufám, že se brzy zadaří celý proces zrychlit a očkování absolvuji tady,“ sdělila dcera prezidenta a jménem Nadačního fondu Miloše Zemana předala vojenské nemocnici darem roušky, desinfekci a injekční stříkačky od firmy Medilab České Meziříčí

Zároveň Kateřina Zemanová a prezident soutěže Anděl mezi zdravotníky David Novotný vyhlásili 2. ročník tohoto projektu. „Byla jsem patronkou 1. ročníku, který se konal v Náchodě. Potkala jsem sympatické zdravotníky, profesionály na svých místech, za kterými byla vidět neskutečná práce. Cenu bych předala nejraději všem. Jdu do toho znovu,“ usmívala se Kateřina Zemanová.

Záštitu nad 2. ročníkem projektu Anděl mezi zdravotníky přijali též prof. MUDr. Roman Prymula, ministr vnitra Jan Hamáček, prezident České lékařské komory Milan Kubek, prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová a další činitelé veřejného a kulturního života.

Přihlášky do soutěže Anděl mezi zdravotníky lze podávat 8. května. Přihlásit se mohou lékaři, zdravotní sestry, pečovatelky, laboranti, farmaceuti, záchranáři či je mohou delegovat jejich pracoviště, rodina nebo i klienti. Finále se uskuteční 28. srpna v Náchodě.