Charismatický herec Petr Vaněk na sebe práskl: Na milostné scény jdu s humorem a pak, jsem šikovný
Zdroj: herminapress

Charismatický herec Petr Vaněk na sebe práskl: Na milostné scény jdu s humorem a pak, jsem šikovný

Vytvořeno dne 27.11.2020

Trošku kaskadérskou roli má v připravované vánoční komedii Přání Ježíškovi herec Petr Vaněk. Jeho postava Olivera, který se přes Vánoce živí jako Santa Klaus, je specifická také tím, že dovede potěšit hlavně ženy.  

„A potěším i Annu Polívkovou. Při natáčení těchto scén jde o překonání studu. Pro herce to není přirozená věc, žádné šup sem, šup tam. Je dobré tyhle točit s někým, koho znáte a humor vám pak pomůže překonat rozpaky,“ uvedl charismatický herec.

Video soubor

Petr Vaněk byl v divadle naposledy v březnu a nemá pocit, že mu kamenné divadlo chybí. Spíš se mu stýská po lidech okolo. Místo toho pracuje na něčem jiném. „Natočili jsme audioknihu Příhody matky přírody. Tuhle knížku jsem objevil na chalupě na Vysočině. Nikdy jsme audioknihu nedělal, tak jsem si jí i zaprodukoval. Přizval jsem do toho Juru Hradila z Tata Bojs. Vyšla nám minulý týden. Pak píšu sloupky, připravoval jsem scénář, točím Sestřičky na Primě, vlastně jsem měl spoustu práce,“ vypočítával Vaněk a pak s uspokojením dodal:  „A pak jsem také zjistil, že jsem zručný, což jsem se bál vždycky prozkoumat. S trpělivostí na „pidipráce“ jsem na bodě nula, ale velký věci mi jdou. Udělal jsem kompostér, záhony, s tátou opravil terasu. Také jsem se naučil péct chleba. Ale myslím, že díky koronaviru jsme zjistili všichni, že najednou umíme spoustu věcí, hlavně chlapi.“

Co se týče financí a rodinného rozpočtu, dovede herec hospodařit.

Co se týče financí a rodinného rozpočtu, dovede herec hospodařit. Už léta si spoří horší časy a zadní kolečka. „Je jasné, že neplýtváme. Naštěstí jsem před pár lety objevil knihu Kabala peněz. Naučil jsem se z každé vydělané sumy uložit 40 procent na jiné účty a podúčty, kam nehrabu. A pak ještě 5 % jde na charitu. To dodržuji. Říkám tomu „můj gambling“,“ smál se Petr Vaněk.

Vánoce má už Petr Vaněk naplánované. Protože má v ekologii jasno, nebude zdobit stromeček řezaný, ale v květináči. A piplačku s cukrovím nechá radši na někom jiném.